Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Doporučte notebook

Kámoš si chce pořídit notebook, jenže v té přehršli nabídek se nevyzná a já s notebooky nemám žádné zkušenosti, tak jsem mu řekl, že se poptám tady.

Dostal jsem z něj tohle:
Chce do toho vrazit nejvýše 25 000 Kč, ale spíš 20. Hry nehraje, filmy si na počítači nepouští, spíše pouze kancelářské věci, takže by to asi nemuselo být žádné "nadupané dělo".
Chce, aby to umělo Wi-Fi (to je podmínka), mělo to minimálně CD/DVD ROM, rozlišení 1024x768. Kdyby u toho byla i čtečka karet, infračervený přenos, či BT, nebokdovíco...

Ukazoval mi, že se mu líbí ASUS A6U 15.4/SPR33+/1x512/60G4/DVD RW/Wifi/8cell
Procesor: AMD New Sempron 3300+ (25W)
Paměť: 512MB DDR SDRAM 333 (max.2GB ve 2 SO-DIMM slotech)
Displej: 15.4 XGA (max. rozlišení 1280x800)
Grafika: Sdílená
Pevný disk: 60 GB HDD (4 200 ot./min), 2.5"" IDE HDD Ultra DMA100
Mechaniky:
• interní mechanika DVD RW DL
Komunikace:
• 56 Kbps softwarový MODEM
• 10/100BaseT
• IrDA SIR-115.2Kbps
Porty:
• 1x EPP Parallel port/D-sub 25-pin
• 1x Infra Red IrDA V1.1
• 1x Headphone-out (Stereo) jack
• 1x Microphone-in jack (Mono)
• 1x VGA port/Mini D-sub 15-pin pro externí monitor
• 1x SVideo TV-out
• 1x RJ11 pro připojení telefonní linky
• 1x RJ45 pro LAN
• 4x USB 2.0
• 1x IEEE 1394 port
• 1x PCMCIA 2.1, 1x typ II/I
• 1x čtečka 4v1 paměťových karet MMC/SD/MS/MS-Pro
• Touchpad 2 click buttons and 2 scroll up/down keys
Audio: AC 97 S/W SoundBlaster Pro kompatibilní se stereo reproduktory 3D Effect & Full Duplex
Baterie: 8 článková LiIon
Rozměry (šířka/hloubka/výška):
Provoz na baterie: až 3h, nabíjení 2h při vypnutém stavu, 4h při zapnutém stavu
AC adapter: Output : 19V DC, 135W, Input : 100~240V AC, 50/60Hz universal
Hmotnost: 2.8kg

Na http://www.hkc.cz/katalog_detail.php?id_kategorie=4 6500&id_katalog=15245
za to chtěj 20 036 Kč.

Má si to koupit? Někde se tu psalo o hrozném servisu, ale teď nevím, jestli to bylo u této značky, nebo u Acera, nevím, furt si to pletu.

Hodne zalezi na tom, jak se k baterce chovas - zadne vybijeni nadoraz a tzv. "formatovani" :!:
Mam 2 roky stareho Umaxe, v cinnosti je asi 12 hodin denne (vetsinou na sit). Baterka puvodne asi 4h, ted bez par minut 3 hodiny za normalniho provozu (programovani) a porad jeste to staci, abych se dodival na cele DVD ;-)