Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po zapnutí se místo Vítejte objevi jen Modra obrazovka(ne Blue screen)

Dobrý den. Již půl roku (trvalo mi to docela dlouho nez sem se odhodlal sem napsat :D) mi tak nějak blbne komp :) Počítač musím po zapnutí restartovat aby se mi načetly windows, protože po prvním zapnutí mi to udělá jen prázdnou modrou obrazovku s myší, a pak se vypne monitor (No input signal). Někdy to udělá i takový hezký barevny ctverecky nez to hodi no input. Pred trema mesicema mi to hazelo i bluescreen kde bylo napsano ze soubor Ati2dvag se zasekl v naky smycce a ze se nemuze vyhrabat ven (sorry za tu nepresnost ale ten bluescreen mi to hodilo naposled pred trema mesicema) od te doby jsem uz dvakrat preinstaloval OS takze soudim ze to bude hardwarem. typuju to teda na grafiku ale chci se ujistit(krom toho ji asi stejne nebudu menit protoze jiny problemy s ni nemam) Nevite co to pri zapnuti pocitace udela takovy to pipnuti? staci totiz abych to restartoval uz po tom pipnuti a de to (tvl doufam ze je to srozumitelny :D) hledal sem o tomdle problemu docela dlouho, dokonce jsem nasel stranku zamerenou primo na problemy s ati2dvag ale problem sem nevyresil.

zde je moje vybava:

SiSoftware Sandra

Computer
Model : Gigabyte P31-DS3L
Workgroup : DOMA
Host Name : zentrich-pc
User : Zentrich

Processor
Model : Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4500 @ 2.20GHz
Speed : 2.2GHz
Cores per Processor : 2 Unit(s)
Threads per Core : 1 Unit(s)
Type : Dual-Core
Integrated Data Cache : 2x 32kB, Synchronous, Write-Thru, 8-way, 64 byte line size
L2 On-board Cache : 2MB, ECC, Synchronous, ATC, 8-way, 64 byte line size, 2 threads sharing

Computer
Mainboard : Gigabyte P31-DS3L
BIOS : Award (Phoenix) F8 12/25/2007
Bus(es) : X-Bus PCI PCIe IMB USB i2c/SMBus
Multi-Processor (MP) Support : No
Multi-Processor Advanced PIC (APIC) : Yes
Total Memory : 2GB DIMM DDR2

Chipset
Model : Giga-Byte P35/G33/G31 Processor to I/O Controller
Front Side Bus Speed : 4x 200MHz (800MHz)
Total Memory : 2GB DIMM DDR2
Memory Bus Speed : 2x 400MHz (800MHz)

Memory Module(s)
Memory Module : Aeneon AET760UD00-25DB97X 1GB DIMM DDR2 PC2-6400U DDR2-800 (4-5-5-18 3-23-6-3)

Video System
Video Adapter : ATI Radeon HD 3870 (320 SP 776MHz, 512MB DDR4 2x1.13GHz, PCIe 2.00 x16)

Storage Devices
WDC WD1600JB-00GVC0 (160GB, ATA100, 3.5", 7200rpm, 8MB Cache) : 149GB (D:)
ST3160815AS (160GB, SATA150, 3.5", NCQ, 8MB Cache) : 149GB (C:)
takeMS Mem-drive EasyII 1GB (USB) : 982MB (E:)
TSSTcorp CDDVDW SH-S203P (SATA150, DVD+-RW, CD-RW, 2MB Cache) : 7GB (F:)
LWV XQROHQRK9M (SCSI, BD-R, HD-DVD-R, DVD+-R-DL, CD-R) : N/A (G:)

Logical Storage Devices
Hard Disk (D:) : 149GB (NTFS) @ WDC WD1600JB-00GVC0 (160GB, ATA100, 3.5", 7200rpm, 8MB Cache)
Hard Disk (C:) : 149GB (NTFS) @ ST3160815AS (160GB, SATA150, 3.5", NCQ, 8MB Cache)
Live At Nimes 0 (F:) : 7GB (UDF) @ TSSTcorp CDDVDW SH-S203P (SATA150, DVD+-RW, CD-RW, 2MB Cache)
Optical Drive (G:) : N/A @ LWV XQROHQRK9M (SCSI, BD-R, HD-DVD-R, DVD+-R-DL, CD-R)
3.5" 1.44MB (A:) : N/A
Removable Drive (E:) : 980MB (FAT32) @ takeMS Mem-drive EasyII 1GB (USB)

Peripherals
LPC Hub Controller 1 : Giga-Byte 82801GB/GR (ICH7) LPC Interface Controller
LPC Legacy Controller 1 : ITE IT8718F
Audio Device : Giga-Byte 82801G (ICH7) High Definition Audio
Audio Device : PC Partner Radeon HD 3870 Audio device
Serial Port(s) : 1
Parallel Port(s) : 1
Disk Controller : Giga-Byte 82801G (ICH7) Ultra ATA Storage Controller
Disk Controller : Giga-Byte 82801GB/GR/GH (ICH7) Serial ATA Storage Controller
USB Controller 1 : Giga-Byte 82801G (ICH7) USB Universal Host Controller
USB Controller 2 : Giga-Byte 82801G (ICH7) USB Universal Host Controller
USB Controller 3 : Giga-Byte 82801G (ICH7) USB Universal Host Controller
USB Controller 4 : Giga-Byte 82801G (ICH7) USB Universal Host Controller
USB Controller 5 : Giga-Byte 82801G (ICH7) USB 2.0 Enhanced Host Controller
SMBus/i2c Controller 1 : Intel 801xx/63xx SMBus

Printers and Faxes
Printer : Microsoft XPS Document Writer (600x600, Colour)
Printer : Canon MP150 Series Printer (USB, Colour)

Network Services
Network Adapter : Hamachi Network Interface (Ethernet, 100Mbps)
Network Adapter : Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC - Packet Scheduler Miniport (Ethernet, 100Mbps)
Network Adapter : TAP-Win32 Adapter V9 (Tunngle) - Packet Scheduler Miniport

Power Management
Mains (AC) Line Status : On-Line

Operating System
Windows System : Microsoft Windows XP Home 5.01.2600 (Service Pack 3)
Platform Compliance : x86

Performance Tips
Tip 2546 : Large memory modules should be ECC/Parity.
Tip 2 : Double-click tip or press Enter while a tip is selected for more information about the tip.

Děkuji za rady Tomáš

Můj zdroj je od Redstar model LC-B400ATX ma uz asi rok a pul

Mas svou odpoved. Vrele doporucuju ten smejd zahodit hodne daleko (popr. obradne spalit na pentagramu) a zakoupit normalni zdroj. Redhnidy nejsou jako EC (ktere zemrou tise) - pri finalnim boji s sebou obvykle vezmou pulku pajslu.

ten zdroj opravdu vyhodit - sračkovýrobci používají poddimenzované součástky, pak to nekončí dobře.

po prvním zapnutí mi to udělá jen prázdnou modrou obrazovku s myší, a pak se vypne monitor (No input signal).

1. nenačte se profil a pak se to sekne (nepíšeš jestli používáš přihlašovací obravovku pro více uživatelů). to může být opakovanými pády a poškozenou větví registru [hkcu]
2. nebo se teprv ke slovu má dostat ati gafika těsně před přihlašovací obrazovkou (ati tehdy zapíná svoje 2D nastavení typu gamma, refresh), ale je polonefunkční - možná po instalaci driveru chipsetu potřebuje přeinstalovat ovladač grafiky, možná konflikt s cizími .dll
nakoukl bych do prohlížeče událostí, co se tam týká grafiky.

Někdy to udělá i takový hezký barevny ctverecky nez to hodi no input. Pred trema mesicema mi to hazelo i bluescreen kde bylo napsano ze soubor Ati2dvag se zasekl v naky smycce a ze se nemuze vyhrabat ven

to může být i na hw problém grafiky. pro útěchu posílám aspoň odkaz na správnou bsod.

Tak se vracím s novým HW .. zakoupil jsem tento zdroj: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=5401 2 a tento větrák: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6715 4 na cpu jelikoz sem zjistil ze ma 77 stupnu a asi po dvaceti sekundach se vypl komp :D problém přetrval, ale konečně se mi objevil ten bluescreen co se mi objevovat prestal nahral sem jej zde http://www.pixhost.org/show/587/1726802_p1000204.j pg
asi to je fakt grafika chystam se koupit tuhle: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6987 0
dik za rady

A čas se nezpožuduje? Kam až to naběhne?
Mne neco podobneho delala baterka u stareho kompu - skoro to vypadalo, jako kdyz neudrzio /bios/ informaci, ale pro prvnim pokusu o nabeh ma je ceastecne nabita a druhy uz mi probehl vporadku.

Co se tyce pipnuti, tak tam se divas na manual k desce a hledas neco jako "beep table" - tzn. tabubulku pipnuti a jejich vyznam, pokud to neni takove to klasicke, ktere ma nejakou navaznost na klavesnici/zamknuti pokud se nepletu.

No pipnuti je v pohode .. to proste pipne asi deset sekund po startu, ale tahle bluescreen se většinou objeví (pokude se objeví) někdy v době kdy by se mi mělo zobrazit klasické vítejte. většinou to ale spíš udělá uprostřed obrazovky kostičkovanou čáru a pak to udela NO INPUT :/