Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde zformátovat USB Flash disk

Zajímavý problém. Při nahráváni na Flešku mi asi v polovině napsalo, že disk je chráněn proti zápisu (nikdy jsem žádnou ochranu neaktivoval). Zkoušel jsem to vícekrát, situace stejma. Naštěstí z něj šlo stáhnout všechy data na HDD. Pak jsem vzal a zformátoval jsem ji. Nyní je situace taková:
1. vypsalo, že formát neproběhl úspěšně, ale všechny ikony zmizely
2. PC ji i teď ale spolehlivě rozpozná, určí i správnou velikost, ale formát píše nějaký "RAW" (zkoušel jsem to na dvou PC)
3. pokud na ní chci něco nakopírovat, nebo otevřít, vypíše, že není naformátována
4. pokud dám naformátovat třeba ve správci disků, proběhne do 100%, ale vypíše "Windows nemohl dokončit formatování"
5. při formátu z příkazového řádku příkazem "format I: " ji nepozná (zahlási vložte medium do jednotky I )
6. jedná se o SONY velikost 1G
Hledám zde a nic podobného nemůžu najít. Vyhodit, nebo ji jde nějak zprovoznit. Mám vice flešek, ale toto je jediná, kterou mi čte DVD přehrávač.

děkuji za případnou radu

-Hardwarový zámek (čudlík ) fleška nemá.
-Pokud měla nějaký zkrytý oddíl z výroby to nevím, ale to snad né
-Anglicky moc neumím, takže SONY mi nepomůže a pak oni chtěji prodávat, takže toto snad ani neřeší
-Ostatní flešky jsou od výroby zformatované na FAT32, přesto je DVD přehrávač nepřečte. Přitom pokud tam zapojím přenosný HDD, který je rovněž ve FAT 32, tak jej DVD přehrávač přečte normálně, takže problém bude větší, To bych tady snad ani neřešil, proto nechci zbytečně ty flešky přeformatovávat, zvláště po této zkušenosti.
No nic, já jen myslel, jestli to není nějaká maličkost. Pokud ta fleška odešla, tak mě to zklamalo spíše z toho důvodu, že se to stalo tak náhle bez varováni. Z plné funkčnosti to totálni nefunkčnosti, bez pádu a přenášení po kapsách! Alespoň zkušenost, že důležité data nosit alespoň na 2 fleškách současně!

jinak dík za ochotu

Mám flash Corsair Voyager mini a souborový systém mi ukazuje FAT32 ... dával sem na ni windows, takže sem ji přepínal na aktivní .. teď mě ty windows nejdou smazat, nejdou z toho přesunout ani nejde na ni nic nahrát, zustaly tam všechny složky ukázané, ale velikost kterou to zabírá ukazuje na pár kB... flash nejde ani naformátovat vždy mi windows napíší : systém nemohl dokončit formátování

Nějaká rada?? :(

1G je asi pěkně prastarý a asi hodně ojetý. Vzhledem k tomu, že u SSD disků paměťové buňky používáním časem odumírají, tak pokud se to stalo v oblasti, která mapuje disk, můžeš si z toho odvodit závěr. Nic není věčné ani v Žitné. (Ulice v P2)

Ono už to v dnešní době asi opravdu moc nemá význam (zvlášť u té 1GB), ale nedávno, jsem taky jednu flešku, která se chovala podivně nekorektně zkoušel znovu dát do pořádku a úspěšně. Pamatuju si, že jsem prvně musel určit čip, který v ní je. To jsem dělal prográmkem Chip Genius. Pak jsem přímo k tomu chipu musel najít a stáhnout příslušné Production Tools a těmi jsem flešku "opravil". Hlásila se pak jako jiný typ (přímo podle čipu), ale funguje bez problémů dodnes.