Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta - nVidia vs. ATI

Dobrý den. Chtěl bych si koupit novou graf. kartu, ale nějak nevím, pro jaký čip se rozhodnout... Jestli nVidia, nebo ATI. Každopádně by grafika měla bejt tak do těch 3.000Kč + nějaký 300kč. PCI-Express 2.0 ( toť můj slot na desce) Byla by na běžný provoz PC, občas nějakou tu hru, ale snad né nic náročnýho, když už, tak se budu muset smířit s menšími detaily ;-) Tak raďte, prosím. Díky

No a důležité je i cos tam měl předtím a proč už to tam není ? Nestíhala ? Podle toho pci-express 2.0 bych tipl že to máš ještě v záruce. Občas nějakou hru je na ten cenový rozpočet široký pojem.

V této cenové hladině je technologicky lepší radeon 5670 (DX11 až budou hry a pokud máš vistu/7)a silou výkonu nvidia GTS250. Podívej se třeba na
http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/1 6269-ati-radeon-hd-5670-za-dva-tisice-a-s-directx- 11?start=1
Bral bych už jedině 1gb verze karet.

Těch 5750 jsem si nějak nevšiml i když sem se na ně díval neměl sem to setříděné podle ceny. Je to lepší volba pokud to může být řekněme do 3500 (vč.poštovný) Za ty peníze jde koupit i gigabyte nebo asus. Ty bych bral radši už kvůli záruce, pixmania dává dva roky, czech píše u saphire 3roky ale mě se zdá že nám chodí s dvěma roky tak nevím jestli to není překlep.
http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?bpath=Gra fick%C3%A9+karty%5CPCI-E%5CATI%5CHD+5750&tree_CR=0

No právě proto jsem psal "pixmania" :-), nicméně rozdíl 5750 a 5770 si mi zdá natolik závažný, že bych šel asi do té 5770.

Já vůči Sapphire nemám větších výhrad, není to sice "prémiový" výrobce jako asus nebo gigabyte, ale z těch tun Sapphirek co jsem prodal, jsem reklamoval za ty roky 2-3 kusy. Jistou dobu (cca období Radeonů X1xxx) měly dost hlučné chladiče u levnějších modelů, ale to se teď dost zlepšilo a jejich top modely (Vapor-X, Toxic) jsou fakt dobré. Nikdy jsem nebyl na OC "klikátka" (a OC u grafik obecně), takže mi jejich nepřítomnost u Sapphire nijak nechybí.