Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pečení hardware-zkušenosti

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, kdo z přítomných má nějaké zkušenosti s pečením grafických karet, základních desek aj. Dnes mi to totiž nedalo a odzkoušel jsem to taky. 2 beznadějné případy: paměť SODIMM DDR2, přes 2 tisíce chyb v první minutě Goldmemory testu, systém s ní nenaběhl ani v nouzovém režimu. Druhý ztracený případ-základní deska notebooku 2 roky po záruce, odešla integrovaná grafika (1x dlouhé, 2x krátké pípnutí, OS sice naběhl, protože bylo slyšet znělku Windows, ale na LCD ani externím monitoru nic, tma). Jelikož profi reflow jsem několikrát nechal udělat u jiných komponentů a většinou to byly vyhozené peníze, protože to buď nepomohlo, nebo se závada objevila znovu, nebylo co ztratit. Obojí šlo do horkovzdušné trouby (ventilátor vypnutý, aby neodlétaly součástky) na gril, samozřejmě co šlo z desky sundat, to šlo pryč. 5 minut při 250 °C, výsledek: RAM OK, Memtest i Goldmemory bez chyby, Windows nabíhají bez problémů. Druhý notebook, deska: bez pípání naskočil obraz, vše funkční :-p Nevím, jestli ty "opravy" budou mít nějakou trvanlivost, jisté je, že to fungovat může, alespoň nouzově. Ano, jsem prase a budu po*ebán jako sirota, ale RoHS směrnice a zákaz olova v pájkách je IMHO mnohem větší prasečina, vždyť dneska už ta elektronika nevydrží nic, samé studené spoje.

Udělal mi to, že jsem ještě v druhý třídě neznal český ekvivalent, což uznáš v český komunistický škole problém.
zemlbábu jsem nesnášel taky, mlíčnou polívku a hnusy ve školní jídelně (vařená mrkev, špenát,kapusta - vše jen podle názvu, no ta mlíčná byla skutečná- vrhal jsem dlouho a vytrvale)