Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s připojením k internetu

Dobrý den, prosila bych o pomoc. Máme doma dva notebooky a stolní PC připojené k wifi přes router. Na stolním počítači ale ze dne na den (aniž bych instalovala nebo mazala nějaké programy) přestalo fungovat připojení. Hned po nastartování počítače se po několika minutách zobrazila domovská stránka, ale to je vše. Přitom podle Správce sítí je počítač připojen a funguje, dokonce i aktualizace fungují. Když dám Opravit, ukáže mi to chybovou hlášku "Protokol TCP/IP není pro tento typ připojení povolen, nelze pokračovat." Na všech počítačích je nastaveno automatické získávání DHCP i DNS, zkoušela sem nastavit IP adresu i výchozí bránu ručně, nic. Porovnávala sem výpisy z příkazového řádku pomocí příkazu ipconfig - pravda moc jsem tomu nerozuměla, ale podle toho, co jsem vyčetla v jiných tématech, by se všechny základní údaje měly shodovat. Někde jsem četla, že občas pomůže protokol TCP/IP smazat a znovu ho nainstalovat, pomohlo by to? Nebo myslíte že to bude nějaký dobře zašitý trojan nebo vir?
Máme připojení přes síť 1394, router by měl být Realtek RTL 8139 Family PCI Fast Ethernet NIC.
Předem moc děkuji za odpovědi a případné rady prosím polopaticky, děkuji :)

Máme připojení přes síť 1394

nemas, je to blbost

router by měl být Realtek RTL 8139 Family PCI Fast Ethernet NIC.

dalsia blbost.

zavolaj si k tomu niekoho skuseneho, pretoze sama nevies o com tocis.
Niekto ti tam vo vlastnostiach LAN karty vypol pouzitie TCPIP protokolu, alebo (podla tvojho zvysneho popisu) nemas vobec nainstalovanu sietovu kartu.

kdo naposled ty windows přeinstalovával?
pokud nepotřebuješ firewire (1394) si ve správci zařízení zakaž, ať se ti neplete do síťovek.
"Realtek RTL 8139 Family PCI" je běžná pci síťovka, ne typ routeru.

jinak bych pro jednoduchost ve správci zařízení odebral síťovku, restartoval, pak koukal co bude dál - zda jde vytvořit síťové připojení.