Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nastaveni WL 5460AP v2

dobry den mam vetsi broblemek. dnes mi prisel router z reklamace a tak jsem ho zkusil nastavit. podarilo se mi pripojit se k wifi siti dokonce to pise conected...po ukonceni rozhrani AP a spusteni prohlizece internet nefunguje ani kdyz nastavim automaticke nacteni sitove adresy...podle me je to v nastaveni tcp ip v rozhrani routeru. nyni to vypisuje.
Wireless:
Mode:infrastructure client
Band: 2.4ghz
encrypthon:wep 64bts
State: connected

no tak...normalne jsem ap prepl do rezimu CLIENT. potom jsem dal signal surwey a vyhledal nasi sit dal jsem connect a reklo to at zkontroluju klice tak jsem nastavil klice na wep zadal je ulozil a ve statusu bylo jiz napsano connected to lestina...akorad to ten internet neposila do pc ale jinak je to pripojeny

Já asi něčemu nerozumím. Proč máte nastavený mód "infrastructure client"? Vy máte dvě tyhle zařízení? Můžete napsat, co kam připojujete a co vlastně chcete udělat? Máte do bytu (domu) dotažený kabel s internetem, je tak? Ten kabel s internetem teď máte píchnutý do toho routeru a chcete, aby ten router dělal co? Posílal dále internet do notebooku?

IMHO má wifi připojení. Ale IMHO taky 2 chyby:

1. pokud to má být router, měl by být přepnut v režimu WISP (tj. opravdu router)
2. pokud má být v režimu bridging client, rozhodně tam bude vadit ten běžící DHCP server a dost možná taky to, že má nastaven DHCP klient (nevím, kolik IP adres má přiděleno)

ja uz sem z toho uplne v haji... takovejch patalii 3 reklamace za postovny 500 v haji...tak sem ted na PC prez mobil a poslu vam vsechno co to pise..

System Data
-------------------------------------------------- ------------------------------

System
Uptime: 0day:0h:6m:42s
Firmware Version: 5460APv2_e16_eu

Wireless
Mode: Infrastructure Client
Physical Address: 00:1a:92:b9:13:bf
Band: 2.4 GHz (B+G)
SSID: Lestina
Channel Number: 11
Encryption: WEP 64bits
State: Connected
BSSID: 00:02:72:7c:4e:f4

LAN Configuration
Connection Method: Fixed IP
Physical Address: 00:4f:62:26:b7:65
IP Address: 192.168.100.252
Network Mask: 255.255.255.0
Default Gateway: 0.0.0.0
DHCP Server: OFF
DHCP Start IP Address: 192.168.100.100
DHCP Finish IP Address: 192.168.100.200

Internet Configuration
Connection Method: Getting IP from DHCP server...
Physical Address: 00:4f:62:26:b7:66
IP Address: 0.0.0.0
Network Mask: 0.0.0.0
Default Gateway: 0.0.0.0

LAN Interface Setup
-------------------------------------------------- ------------------------------

IP Address: 192.168.100.252
Subnet Mask: 255.255.255.0
Default Gateway 0.0.0.0
DHCP:Disabled Server IP:0.0.0.0
DHCP Client Range: 192.168.100.100 - 192.168.100.200
DHCP Leased Time: (sec 86400sec is a day.)
DNS Server:
Clone MAC Address: 000000000000
Disable Ping
Port Number: 80

kdyz tak o tom premýšlím tak to nemůže být vůbec nic složitého. Takze s nastavením routru ted vůbec nic nedělat a dát do příkazového řádku co říkáte? a co nastavení WIFI v routeru -hlásí connected to znamená podle mě je v pořádku. Co nastavení v položce TCP/IP ? omlouvam se za moje pro Vás jasné dotazy :-) v těchto věcech jako je síť se vůbec nevyznám.

ale vždyť ty nemáš router. Ty máš aktuálně bridge, a to je sakra rozdíl.

Pokud je naproti soused, co ti poskytuje net (a ví o tom :-)), tak má předpokládám rozjetý DHCP server (na svém routeru).

V takovém případě stačí:

1. v Ovisovi nastavit wireless client (to máš, pokud je asociovaný a autentikovaný)
2. v Ovisovi variantně nastavit DHCP klient (aby se stal dostupným v sousedově subnetu - tj. aby ses na něj dostal bez potřeby přehazovat svou IP adresu v PC) NEBO alespoň mu vypnout DHCP server (aby nepřiděloval "své" adresy, které nevedou nikam)
3. ve svém PC si nastav získání IP adresy z DHCP serveru. (Pokud jsi konfiguroval Ovise, máš přidělenou IP od něj. V takovém případě buď po provedení změn v Ovisovi restartuj, nebo zadej příkazy ipconfig /release a potom ipconfig /renew)

to je v kostce vše. Předpoklad je jediný, a to, že sousedovi funguje DHCP server (tedy kromě jasného předpokladu, že wifi spoj je funkční)

udelal sem vse jak jste mi rekl... do prikazoveho radku ipconfig /release potom ipconfig /renew a to 2. jelo podezrele dlouho v pravo nahore blikala pomlcka a potom probehli obrazovkou nejaka cisla a zmizelo to ...v ovisovi je nastaveni DHCP (client) a v PC ziskavat IP z DHCP...vsem to tak funguje nevim proc mne ne.Hlasi to pripojeno a internet stale nefunguje.

Vzdaj to, komu niet rady tomu niet pomoci. Ked niekto nevie na odpovedat ani na jednu z 85 vyziev, nema zmysel s nim dalej stracat cas.
Spravim posledny pokus.
Moznost c1.
Nastavit na ovisovi wisp rezim. V tom pripade by vsetko malo fungovat. U suseda bezi dhcp, ovis si berie adresu z neho, pc dava adresu ovis z ineho ip rozsahu. Pozor na pripadny konflikt ip rozsahov na wlan a lan strane.
Moznost c2
Nastavit na ovisovi klient rezim, v tom pripade ovis bridguje a dostane adresu od suseda, pc dostava adresu z rovnakeho rozsahu takisto od suseda automaticky.

to nikdy nefungovalo drive sem jel na sitovou kartu ktera fungovala pouze jako client stacily napsat klice site do 4 kolonek ho rozclenit a stacilo dat connect a byl sem na netu a jeste dat ziskat IP z DHCP ale to nevim presne takze on me musi lognout do nejakyho seznamu? ale kdyz to ze sitovou kartou jelo a mobilem s eifi taky stacej napsat klice a sem tam (nokia 5800)

přátelé..všem vážně děkuji za účast v mém dotazu . PROBLÉM VYŘEŠEN!. Stačilo nastavit jinou adresu Ovise a nastavit pevnou IP pripojujici se na souseda protoze mu nejede DHCP server. Jeste se muselo prepnout na rezmi WISP a nastavit WAN...jeste jednou dekuji