Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení dvou PC na jeden kabel RJ45

Zdravím, doma mám dvě PC, ale pouze jeden kabel RJ45 pro připojení do interneru. Proto se chce zeptat, jestli nevíte, ja do internetu připojit oba dva najednou. Musí to být ale co nejlevnější. Neexistuje nějaká zásuvka, která to umožňuje rozdvojit? Fungovalo by to? Nebo použít switch? A popřípadě jaký? Poraďte prosím, fakt si nevím rady

ISP může dovolit připojení dalších PC ale taky nemusí.
Většina ISP blokuje přístup pouze na předem danou MAC adresu.
toto jsou fakta.
Nějaká rozdvojka neexistuje, buď si musíš koupit switch (přepínač) nebo Router (směrovač) s NATem.
Pokud ISP ti dává pouze jednu IP adresu, lhostejno zda veřejnou či neveřejnou tak budeš potřebovat router. Pokud provádí i kontrolu MAC, tak buď budeš muset požádat o změnu MAC na MAC tvého nového routeru nebo pokud to router dovoluje nastavit původní MAC jakou měla tvoje síťovka.
PC se zapojují do portu LAN, přívod internetu do portu WAN. Router musí umět NAT (překlad adres)

Pokud ti ISP dovoluje přidělení více IP tak ti stačí switch. Jednoduše původní konektor zasuneš do některého portu switche a do dalších portů tvé další PC.
Toto je jednodušší řešení.

Ještě dodám, že routeru i switchi je jedno jestli to propojíš kříženým nebo nekříženým kabelem. Já z různých důvodů doporučuju použít kabel křížený.

"rozdvojka" samozřejmě existuje, ale má jistá omezení. Po jednom UTP/FTP/STP kabelu lze vést 2x ethernet (ale garantován je pouze 10Mbit), nebo 1x ethernet+2x telefon (samozřejmě ona "rozdvojka" musí být na obou koncích kabelu). V tomto případě je to ovšem nepoužitelné, ale měl bys vědět, že to existuje ;-)