Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Propojení dvou počítačů

Jak mám postupovat, když budu chtít připojení FTP použít na můj druhý PC, který je ke mě připojen kříženým kablem?
Připojit se na FTP ke kamarádovi vedle ve vesnici umím a chtěl bych i doma.

Dobře. Na druhém PC spustím FTP server. A co se má nastavit na prvním v Total Commanderu, když se definuje připojení v okénku hostitel?
Na kamaráda mám nastavenou jeho IP. Ale druhý počítač žádnou IP nemá. Nebo ano? A jak to zjistím?

Tvuj pocitac IP má. Jak ji zjistit?
1) Start - Ovládaci panely - Sítová pripojeni - Pripojení k místni síti - Vlastnosti a tam to najdes.
2) Start - Spustit - Command/cmd [enter] - napis: ipconfig /all [enter]a tam to najdes.
3) a jeste jeden nápad co mi ted napadl : Start - Spustit - Command/cmd a napsat :
"net send localhost budlik", pak ti prijde zpráva a bude tam i název tvého pc, na který se muzes taky
propijit misto IP.

Heslo a jmeno nastavís v FTP servru(v tom programu, co s stáhnes)
A to je snad vse, co od tebe bude Commander pozadovat.
Jop jeste port, ten si taky muzes nastavit, standartne se nechává na 21.