Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nesumici repro 5.1

Ahoj,
rad bych misto svych plastaku za dve kila:x: poridil nejake slusne reproduktorky, asi 5.1, i kdyz kvalitni 2.1 by taky nebyly spatne.
Hlavne chci, aby mely kvalitni zvuk a kdyz se zapnou a jsou bez signalu, resp. jsou pripojene ke kvalitni zvukovce (Audigy 4 apod.), tak aby z nich nesel ABSOLUTNE zadny sum, brum, susteni... zkratka aby byly potichu.
Mate nekdo nejaky tip? Jak rikam - jestli 2.1 nebo 5.1 nebo neco jineho, to je celkem fuk.

Jo a cena - nejlip tak do 5 000 a kdyz budou fakt dobre, tak do 10 000. Dekuji.

V diskuzi se na adresu tech logitechu vyjadrili dost spatne a ani se nedivim, videl jsem je vystavene, neco tak maleho nemuze hrat kvalitne:-)
Ona ta THX certifikace je na nic. THX pokud se nepletu neni standard pro reproduktory, ale pro celkovou kvalitu ozvuceni, takze do toho vstupuje i odhlucneni mistnosti, rozmisteni repro atd...
Ja vim ze ve svem cenovem stropu (10kKc se zatnutym zubem) toho moc cekat nemuzu, ale aspon to, aby byly uplne potichu pri nulovem signalu, bych ocekaval...

pokud jsi používal plasťáky a 200Kč, kde byl výrazný šum a brum z filtrace a co já vím co ještě, tak ti skutečně do 5K vyhoví kde jaký produkt. Pokud tedy nemáš absolutní sluch a ultra tiché pc. I od Creative Inspire P380 (nemá výškový repro a ta nová řada T30xx kde jsou už není ok) jsou dobré. Záleží také na velikosti místnosti umístění repro atd.. To jsou také důležité faktory pro výběr. Jinak poměr cena výkon i Genius HT 5.1 (někdo tvrdí, že na dvd, kde nejsou korekce jsou slabší výšky ale může to být subjektivní pocit, také čím je člověk starší tím se práh slyšitelnosti vyšších kmitočtů posunuje níže).
http://www.svethardware.cz/art_doc-C94C16A7B36CB18 6C12571050068C635.html

Jsem zase asi oslepnul, máš naprostou pravdu. Mirek slyšel starou verzi
někde v hypermarketu s "dokonale" odhlučněným okolím a kdovíjak nastavené.
To by nebylo samozřejmě nic důležitého, kdyby nesrážel Geniusy někde
na úroveň plasťáků. Bohužel jsem mu nemohl předvést Geniusy v celé kráse,
páč už bylo dost hodin a sousedi jsou alergičtí na hluk, navíc kvůli místa
mám pod stolem jen sub + nahoře dvě front bedny, ostatní je v komoře.
BTW, v tom hypermarketu slyšet žádné šumění slyšet ani moc nemohl :-)
Takže pro mně je Genius 5000 za tu cenu jednoznačná volba. Jasně, že je na trhu
něco lepšího, každý ať si vybere.

Jo to THX je sranda no spíš výsměch. Dříve před pár lety málokterý receiver dejme tomu za 20 tisíc dostal tento certifikát. A dneska vidím na bedničkách k PC za 5 tisíc nápis THX tak se musím pousmát.
Jo a existují dva certifikáty THX a THX Ultra, což není to samé, ale pro získání THX Ultra jsou kladeny mnohem přísnější podmínky.
Ono to jde celkově nějak dolů ty požadavky.
Dříve (rok 2000-2002) se za domácí kino dalo považovat pouze něco co mělo samostaný AV receiver a prostorový zvuk a TV minimálně s uhlopříčkou 72 cm, a dneska zjišťuju, že ti co si ke své postarší 55 cm televizi dokoupí set "domácího kina" za 4 tisíce v Hypernově, tak se považují za majitele Domácího kina. Ale že to k pravému Domácímu kinu má hodně daleko to už nevidí.
Ségra si chtěla kupovat minisystém (minivěž), no koukám oproti roku 2000 kdy jsme kupovali minisystém my je nabídka docela žalostná, samé levné modely tak max. do 6 tisíc se zvukovou kvalitou horší než dobrou, a celkově je velmi malý výběr oproti situaci v roku 2000. Dneska už jen samé to "domácí kino" se zvukovou kvalitou ještě žalostnější, nehledě na to, že set domácího kina pro poslech stereo hudby není moc vhodný.

Bower Wilkins /doufám jsem to napsal korektně/ jsou docela výstřední, teda některé modely. Ale takový Nautilus 802 to je bomba, jak designem tak zvukem. Acoustique Quality (není to náhodou CZ firma?) na jejich designu nevidím nic co by se moc odlišovalo od ostatních značek, totéž co Magnat.
Jo jasně že poslechnout, ale pokud Bose nabídnou srovnatelný zvuk s nějakýma sloupovkama, tak u mě by nebylo co řešit, vzal bych ty sloupovky.

mě by zajímalo, jakej velkej bude rozdíl u filmů, když nebudu mít 5.1, ale jen 4.1.
Momentálně mám jen repro 2.1 přes AV reciver, tak přemýšlím o zadních reproduktorech, ale finance jsou omezený, takže na centr tolik nezbyde, musel bych ho koupit později, nebo mnohem dýl čekat na všechno najednou.
Protože vím, že se u filmů o dost ochuzuji. Na hudbu je to fajn, ale filmečky jsou trochu jiný kafe.

dost podstatný aspoň co jsem slyšel a viděl já (děcka tam pořád něco hoblujou), z toho centru jde většinou mluvené slovo a vjem je daleko lepší. Do 4.1. bych nešel a počkal. Je to jako s tou "sociální pracovnicí" s dřevěnou nohou. Potěší ale neoslní (či jak to bylo). Někde bylo nějaké demo z pralesa z vodopádem - to bylo super jako kdyby tam člověk stál. Z leva a z prava ptáci uprostřed ten vodopád a za hlavou řval tygr či co.

Právě mě zajímá, jak moc dobře dokážou fronty zastoupit ten centr - a nejsou to žádný ořezávátka, AQ 710, tak jde mi o to, že další adekvátní repráky budou dost drahý. Centr stejně bude naprosto vybočovat z řady, jak od frontů, tak od rearů (omluvte mi prosím ty anglikanismy ve větách), s jeho výběrem bude asi největší problém.

Já doporučovat nic nebudu, nechť si každý vybere co chce. Jak už jsem psal, tak ty Logitechy 2.1 za 5 tisíc (viz výše) určitě nejsou špatná volba, a zas je ten zvuk o něčem jiném, než z Geniusu HT5.1, i když na zvuk hifi sestavy to nemá.
Záleží kolik chce do toho člověk dát peněz.
Jestli do 2 tísic a chce 2.1 tak asi Creative T3000, pokud 5.1 tak bych volil ten Creative P5900. Pokud to je do 3 tisíc, tak bych váhal jestli před chvíli zmíněné Creativy nebo Geniusy HT, oboje mají svoje klady i zápory. U mě mají třeba ty Creativy velký klad v designu, což je ale subjektivní záležitost.
Ani Creativy ani Geniusy rozhodně nemají subwoofer ideální, zatímco u Creativů při vyšším vybuzení je možné zaslechnout "prdění" a jiné pazvuky tak Genius taky na tom není nejlíp a při vyšší hlasitosti to co ze sebe vydává nejsou basy ani omylem, jenom jakési funění a různé pazvuky.
No kdo chce skutečně kvalitní a hluboké basy, tak si hold musí koupit nějaký samostatný subwoofer (doporučuju značku Jamo), /nepočítejte s cenou pod 6 tisíc Kč/ a to jsou teprve hutné basy.

Nejlepší je ale stejně to třeba připojit na nějakou minivěž za kolem 13 tisíc. To je pak ten zvuk zas nesrovnatelně lepší, ať už to budeme porovnávat s Creativy, Logitechy nebo Geniusy. Je to prostě zas jiná dimenze. No někdo si řekne, že dát za to třináct tisíc, a ještě za systém 2.0 ale krom repro získá ještě tuner, CD player atd. nezávislý na PC, a jak už jsem napsal tak zvuková kvalita je zas někde jinde. I když to nebude mít subwoofer, tak basy určitě budou výraznější a kvalitnější.

No pokud ti nebude vadit vrazit těch 10tisíc do "jen 2.1", tak zauvažuj o samostatných komponentech. Monozí sice něco na to namítnou, ale dá se to složit. Když to spočítáme:
3500 - subwoofer aktivní (já jsem tak koupil Magnat ještě rok v záruce, původní cena dvojnásobek)
3500 - reprobeny, nemusí být extra velký, když k tomu bude subík
3000 - starší AV reciver, popř zesilovač.

10 000 celkem

Ceny jsou buď bazarové, nebo na inzerát. Koupě beden na inzerát je bez rizika, pokud si pro ně přijedeš a podíváš se na ně v provozu, poslechneš, odhalíš poškození, to samý subwoofer a i ten zesik (tam není jistota bezchybnosti, ale záklaní funkce ozkoušíš). Ceny jsou reálné, případně se dá něco pořídit levněji a jinde popustit.
Nedávno jsem u nás v práci viděl konkrétně bedny AQ310 za 2500Kč. Ty by mohly stačit a bude to lepší , než logitechy.
Nevýhoda toho všeho je, že to zabere trocha víc místa.

Tazatel chtěl kvalitu do 10 tisíc. Z druhé ruky pořídí víc, než nové šumítka od výrobců počítačových komponent.

Repro z druhé ruky není problém vyzkoušet, poškozený reprák prostě poznáš.

ad. Stereo a Video - občas se mi zdá, že v tom časáku zapomínají, že nejsou jen lidi s vysokými příjmy, co by chtěli lepší aparaturu a taky tímto doporučením nahrávají výrobcům, samo sebou.
Z druhé ruky koupíš i o třídu vyšší materiál, než kdybys dal stený prachy za nový.
Až začneš vydělávat, poznáš o něco více cenu peněz a zjistíš, že budeš muset dělat kompromisy, na to, aby si řekl "chci a budu mít jen to nejlepší a nový", má jen málokdo. A tazatel má prostě limit. Nabídnul jsem mu kompromis vyšší kvality.