Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Delphi - Image - Canvas

V jednom formulári mám v Canvas v Image niečo nakreslené a v druhom mám tento Canvas skopírovaný a potrebujem to len posunúť. Existuje v Canvas niečo ako výhľadové okno? Ide mi o to, že keď je to nakreslené, tak to stačí len posunúť a nemusím to kresliť znova. Proste niečo také, kde si určím, že aké sú súradnice rohov Canvasu a ja uvidím tú časť, ktorá je nimi ohraničená. Je niečo také alebo musím Canvas kresliť znova?

Takže ešte raz:

Vykreslím jednoduchý obrázok a ten chcem v strede Canvasu. Potom sa skopíruje do iného a ten druhý musí byť posunutý, aby sa na ľavú stranu zmestili nejaké prametre. Scroll bary sú v tomto prípade rušivé a ono sa to nesmie dať používateľom posúvať. Intex tiež vie, o čo sa jedná, takže ten by sa mohol vyjadriť presnejšie, ak to tu nájde. On ten program načal, ja ho dokončujem. Teraz to funguje tak, že je to posunuté vo všetkých Canvasoch.

Pocuvaj, viem o co ide, ale neposlal si mi ten program. Vykreslovanie je realizovane pomocou CopyRect. Musis to tam najst. Posli ten program mailom, kuknem sa na neho a potom ti dam vediet, co a ako. Takto je to tazke, lebo ani ja presne neviem, ako si to urobil. Musim to vidiet, aby som sa mohol presnejsie vyjadrit.