Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Využití CPU

Ahojte prosím chtěl bych se zeptat má notebook umax 2,4 ghz, 256 MB RAM, když zapnu icq, a přehrávaš DVD začne se mi film sekat, když se podívám na využití CPU mám ho na 100% (někdy kolísá 95,98%) ten film se neseká pořád, ale vždy když je využití CPU na té 100, chci se zeptat čím by to mohlo být? Pomohlo by dokoupit ramky? Nejvíc mi CPu zatěžuje ten přehrávač. Prosím o radu.

A co třeba když si pustíš film, vypnout ICQ. Při filmu se nenechat rušit.
Ale asi ti to nezatěžuje pouze přehrávač, nýbrž kdoví co. Škoda, žes nenapsal více informací. Například kolik a jaké věci se ti spouští po startu, jaká máš Windows...
Teď jsem pustil BS Player a *.avi soubor. Zatížení procesoru bylo okolo 14ti %. A to mám Celeron 700 Mhz, Windows XP.

Jaký máš OS? Kolik máš volné paměti po startu? Co všechno ti běží na pozadí? Používáš antivir a antispware? Jaké máš kodeky? Běží ten notebook opravdu na 2,4 Ghz - nemáš třeba náhodou natvrdo zapnuté podtaktování z důvody šetření kapacity baterie?

mám win xp sp2, po startu mám 48 procesů, využítí paměti: celkem: 289244, mez:557284, špička: 291200, fyzická pamět: celkem: 226800, k dispozici 65240, mezipamět systému 52200, pamět jádra: celkem: 32556, stránkováno 24020, nestránkováno 10524
a ten graf stránkovacího souboru je cca v půlce

V klidu se cpu využívá na 2-10%, bios mám phenix. Může být procesor hodně využíván z důvodu málo ramky?

Ty čísla hovoří jasně. Z těch 256 MB Ti ještě kus paměti ukousne integrovaná grafika, takže pro systém zbude 222 MB. Pokud po čistém startu systému je využití paměti 282 MB, pak je to hotová katastrofa a s takovým systémem cokoliv dělat znamená čekat a čekat než Windows uvolní trochu paměti odswapováním.

Pro představu, já mám na XPSP2 s 512 MB ramky po startu 25 procesů a zaplněno 130 MB ram. Na jiném PC s w2k 70 MB ram a ještě na jiném s NT4 28 MB ram :-) (OK jsou to virtuální počítače)

doporučení: "kapánek" redukovat utilitky v systray...

takže by dost pomohlo přidat mu 512 MB? Ten power DVD mi vevětšinou vezme při přehrávání 50 MB využití paměti a právě power DVD bere nejvíc procesoru od 50-80% většinou 70% hodně kolísá. Může to souviset s tím, že má win málo paměti a snaží se ji uvolnit tak proto využivá tak moc cpu?

Určitě máš PowerDVD špatně nakonfigurovaný, nevyužívá hardwarovou akceleraci při přehrávání DVD filmu.

Mě na Pentiu 4/2,4Ghz s integrovanou grafikou IEG2 bere PowerDVD okolo 10-15% výkonu CPU (!!).
Zabírá cca 25 MB paměti (PowerDVD 5 bundlovaný s vypalovačkou LG).

Jinak to přidání paměti na 512MB nebo víc není špatný nápad, ale tenhle konkrétní problém neřeší.

mám power -dvd 6 asi přejdu na 5, když dám to enable hardware acceleration tak je to v poho zašktrlé, ale jak spustím film tak není zaškrtlé a ani nejde, máč to tak.
PS: čém víc jsem uvolnil paměti tím víc power dvd využíval cpu a stejně se to sekalo...

Přidání RAMěti ti samozřejmě pomůže (to chceš možná schválit), nicméně bude to řešení ve stylu vytloukání klínu klínem. Za měsíc těch procesů budeš mít 60 a budeš tam, kde seš teď. Zredukuj ty procesy (třeba program Starter Starter )a nic nemusíš přidávat. Taktéž si nakonfiguruj přehrávač, jak píše Máslo.

Já mám ramky 192 MB a výkon procesoru třetinový, oproti tvému. Tam bude problém v něčem jiném. Například to množství spuštěných procesů mi přijde dost. Já jich mám okolo 25.
Skus spustit film, vlez do procesů a tam by ti to mělo ukazovat, co kolik žere. Třeba v klidu nežere a sotva spustíš film, začne cosi monitorovat nějakou kravinu a už to jede na plné pecky. Přitom ten monitoring je zcela zbytečný. To byl pouze příklad s tím monitorováním, může to být cokoli.

V prvom rade si v tom prehravaci nastav nech pouziva "overlay" (resp. HW podporu na max.). Aky mas DVD prehravac?
Dalsia vec moze byt ze DVD mechanika ide v PIO mode, skontroloval by som spravca zariadeni - IDE kontrollery - vlastnosti u primary aj u secondary.
Dlasia vec moze byt - mas vsetky potrebne ovladace - aka je frekvencia CPU, meni sa podla zataze CPU, alebo ju mas vzdy na maximum? Otazka je preto, ze ci nemas freq. CPU vzdy na minime, ak by ti nefungoval sprvane speedstepping resp. powernow + cool&quiet ak to je NB s AMD CPU.

Přidání paměti to samozřejmě nevyřeší (i když obecně doporučuji přidat, nikdy jí není dost). Pokud CPU opravdu vytěžuje přehrávač, zkusit jinej (např. VLC media player). V dalším kroce se podívat na zoubek kodekům, antivirům, antispywarům apod. Obecně by nebylo špatné sem vložit úplný výpis procesů i s vytížením systémových prostředků...