Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DVD RW a zapnutie DMA v hdparm.conf

Dobry den,
mam DVD RW (LG) a Linux (Kubuntu 5.10) mi nechce automaticky zapinat na tejto mechanike DMA. Cez konzolu prikazom:

sudo hdparm -d1 /dev/hdc

to funguje bezproblemov. Ale ked nadstavim v /etc/hdparm.conf podla man-u toto:

/dev/hdc {
    dma = on
}

tak sa DMA nezapne. Skusal som do hdparm.conf nadstavit aj toto:

command_line {
       hdparm -d1 /dev/hdc
}

ale ucinok tiez nulovy. Cloveka to dost otravuje, ked to musi vzdy po resete zadavat do konzoly. Poznam este jeden sposob ako to zapnut pri starte systemu (skript v init.d), ale zaujimalo by ma preco to neberie z toho konfiguraku.

Za odpoved Ď.

No, takze: zariadenie sa vola /dev/hdc a link na to zariadenie je /dev/cdrom (tipujem, ze ten link je nieco ako alias). Predpokladam, ze by sa to malo nadstavovat na zariadenie a nie na symlink, ci ako sa to vola. Kazdopadne na pri-mountovanie tej mechaniky funguje aj /dev/hdc aj /dev/cdrom.

Ale vyskusam aj tuto moznost...

EDIT: tak som na to prisiel. Chyba bola medzi stolickou a klavesnicou (nechtiac som mal odkomentovany riadok s komentarmi na zaciatku suboru a hdparm sa cez ten riadok nevedel prekusat, tak sa k mojim nadstaveniam na konci suboru ani nedostal).

PS: funguje aj /dev/hdc aj /dev/cdrom.