Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mensi problem s internetom

Zdravim mam mensi problem s internetom,mam Adsl pripojenie od T-comu,vsetko funguje perfektne,ale zaujimave je ze ked chcem hrat hru logicky net odpojim,ale ked ho pripojim spat tak tam mam vykricnik s hlaskou obmedzene alebo nefunkcne pripojenie,a net nejde,ide len ked restartnem pc.podotykam nestava sa to vzdy.v spravcovi zariadenia nemam zidny vykricnik.a mam xp 32 bitov.co s tym moze byt ze ked ho odpojim tak pripojit ide vacsinou len po restarte?dik za rady.

Já mám za to, že není třeba odpojovat internet kvůli hraní.
Nicméně zkus místo restartu kliknout pravou myší na ikony počítačů u hodin a zvol "opravit". Třeba se pouze něco hádá.
On na tu opravu připojení existuje i příkaz (nepamatuji si ho) a šel by udělat *.bat soubor s tím příkazem a po hraní ho pouze spustit (pokud ta oprava pomůže).

krata no to uz som skusal vsetko ,ale nefunguje to,neviem presne ale pise to ze to nejde opravit.obcas ked ten net odpojim,mi to ide aj ked ho zapnem,len niekedy to blbne,ale u mna aspon tie hry bezia lepsie ked mam odpojene veci ako net a antivir,len cisto hra nech ide.bohuzial momnetalne mam len integrovanu kartu tak chcem tomu pc trochu pomoct.

Ked mas modem tak jaky presne? Vytacas nejakou ikonou alebo nejakym programom tak to aj v nom odpoj. Tak sa to robi ak ma clovek len modem a nie router. Ked mas router tak ti blbne DHCP alebo kabel apod.
Ak vytaca modem automaticky tak je to rozdielne podla toho co presne ten tvoj modem robi, ci preda tebe verejnu IP alebo robi NAT.
Daj sem vypis prikazu ipconfig /all ked si pripojeny (a porovnaj to s pripadom ked to nejde)

P.S. hra nebezi pomalsie ked si pripojeny, pripojenie nicomu zvycajne nevadi. Ak vadi tak mas mozno vir ktory furt cosi odosiela na internet.

nazov hostitelaMicrosoft Windows XP [Version 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\ROBO>ipconfig /all

Konfigurácia protokolu IP systému Windows

Názov hostitela. . . . . . . . . . . . . : veronika-m21ee7
Primárna prípona názvu DNS . . . . . . . :
Typ uzla . . . . . . . . . . . . . . . . : Neznámy
Smerovanie protokolu IP povolené . . . . : Nie
WINS Proxy Enabled . . . . . . . . . . . : No

Adaptér siete Ethernet Lokálne pripojenie 3:

Prípona DNS specifická pre pripojenie . :
Popis. . . . . . . . . . . . . . . . . . : Marvell Yukon 88E8001/8003/80
10 PCI Gigabit Ethernet Controller
Fyzická adresa . . . . . . . . . . . . . : 00-18-F3-73-E5-9B
DHCP zapnuté . . . . . . . . . . . . . . : Ano
Automatická konfigurácia zapnutá . . . . : Ano
Adresa IP. . . . . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.2
Maska podsiete . . . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Predvolená brána . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Server DHCP. . . . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
DNS Servers. . . . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Rozhranie NetBIOS nad protokolom TCP/IP. . . . . . . . : Zakázané
Prenájom získany . . . . . . . . . . . . : 10. júla 2010 0:50:38
Prenájom uplynie . . . . . . . . . . . . : 11. júla 2010 0:50

inak modem je glitel-Gt 318 Ri

To bolo ked internet bol funkcny? Mas teda nejaky router ktory robi NAT, takze problem nebude vo vytacani ale napr. co som pisal nizsie, alebo vo firmware toho routera alebo v kabli.
P.S. Alebo je problem vo Windows v tom pripade ale treba skumat presne ze preco to pripojenie Win nevedel opravit, ako uz pisal Krata.

cez splitter do sietovky??? :-? Tak to mas ale blbo :) Spliiter ide medzi modem a telefonnu zastrcku. Ked nemas obycajny telefon tak splitter vobec nepotrebujes.
A to neni modem ale router. Preto tam nemoze byt ziaden problem a musi sa to pri znovuzastrceni rozchodit samo, ked sa to nespoji samo je problem v kabli alebo v DHCP vo Win (t.j. vid napr. co pise brtnik alebo to co som uz pisal minule)

aha no do sietovej mi ide lan kabel/zlty/RJ11,potom do zasuvky mi ide RJ45/line/ a ten kabel je prepojeny zo splitrom,a to splitra mi ide RJ45 do modemu,tak to je napojene.hej jasne mas pravdu,staci napojit len router zo sietovkou a zasuvku tiez.vobec ho nepotrebujem,ale ako pises to nemeni situaciu.