Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stále tytéž 3 aktualizace

Před týdnem jsem nuceně (kvůli podpoře) instalovala SP3 na Win XP Home s SP2, který už nějaký ten pátek vcelku spolehlivě běžel. Od té doby se mi stále při vypínání PC vynořují tři stále tytéž aktualizace, které jsem instalovala už aspoň 2x, podle obrazovky se nainstalovaly a PC se sám vypnul. A dnes vyskočily znovu:

[tri_aktualizace.tmb.png]

Mám nastaveno, že aktualizace chci stahovat automaticky, ale instalovat ručně. S SP2 se mi nic takového nikdy nestalo, pokud vím. Systém mám samosebou legální (OEM) :-)
Poradíte mi prosím někdo, proč tyto tři aktualizace nejsou instalovatelné event. jak je definitivně odstřelit?
Díky moc předem!

Díky! Jak jsi prosím Tě našel toto vlákno? Já bych nevěděla, co zadat do Google...:-[

V posledním příspěvku tohoto vlákna bych viděla použitelné řešení:

...I installed manually KB980773, KB979909 and KB976765, by replacing just the executable files, and it worked...
...Then I decided to install the optional update KB982670, which is the .NET Framework 4.0 Client Profile and contains all the files in KB976576 (plus other files), and that worked!...

ale není mi bohužel jasné, odkud mám ty aktualizace vydolovat, když mám nastaveno automatické stahování aktualizací. A jak mám "nahradit spustitewlné soubory"? Které? Až tak daleko moje znalosti nesahají, sorry.

Jinak v Přidat a odebrat programy mám u všech zmíněných 3 aktualizací uvedeno, že byly nainstalovány 11.6.2010 a já jsem SP3 instalovala až 6.7.2010. Takže předtím tyto aktualizace fungovaly správně a dodrbaly se až instalací SP3?

Toto mám nainstalováno:
[net.tmb.png]
[net2.tmb.png]

Má v tom být prosím něco jinak? Takhle velkých zásahů do systému se trochu bojím, smím prosit ještě trochu polopatičtější vysvětlení, abych to nějak nepohnojila?

Díky pánové předem :-)

Skus ist do ovladacie panely - pridat odobrat programy a odinstaluj vsetky Net Framework-y ktore tam najdes. Restart Windows.
Potom nainstaluj posledny Net framework 3,5 SP1
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?di splaylang=en&FamilyID=ab99342f-5d1a-413d-8319-81da 479ab0d7

Pocas instalacie musis byt pripojeny na internet (bude to tahat asi tak 250MB takze byt trpezlivy, na velkost sa stazovat u MS ze su debili)

Po ukonceni instalacie restart Windows.

Tak druhou a třetí aktualizaci KB982168 a KB979909 už mám staženou na disku, ale jsem překvapená, že nemohu nalézt tu první, KB976576. Jak je to možné, když už ji údajně v systému nainstalovanou mám?! Tj. existovat teda musí.
Na webu Microsoftu není a po zadání čísla aktualizace do Google mi vyběhne mj. "KB976576 is crashing my system".
Kde ji mám vzít?
A důležitý dotaz pro mě: záleží na pořadí instalovaných aktualizací? Protože zrovna tu první nenalézám, tak jestli mohu zatím nainstalit ty dvě zbývající. Díky!

Tak na tom druhém odkazu už jsem asi 2x byla a z něho jsem se dostala sem:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?di splaylang=cs&FamilyID=ebd05def-fbad-44ab-86c3-d736 149d064b
a název mi spíš připomíná již staženou aktualizaci KB979909 (akorát chybí slůvko "zabezpečení"), ale má úplně jiné číslo KB982524... Mám teda to KB982524 nainstalovat místo KB976576?
Uff, začínám mít v tom slušný guláš :-/

Tož jsem nainstalovala z admin účtu ty dvě aktualizace KB982168 i KB979909 a - jsem tam, kde jsem byla :-(. Nechytla se totiž ani jedna, i po restartu Windows to chce po mně zase obě nainstalovat. Takže co teď, odinstalovat Framework? Který? Mám .NET Framework2 SP2 a .NET Framework3 SP2 i .NET Framework 3.5 SP1. A pokud jsem dobře četla, tak ne všechny aplikace vyžadují ten nejvyšší, některé že potřebují právě nižší verzi.
Významu Frameworku nerozumím ani trochu, proto se ptám. Díky!

Odinstaluj 3.5 ten by mal odinstalovat vsetky. Po odinstalacii skontrolovat co sa neodinstalovalo a odinstalovat aj to. A po odinstalacii restart PC.
Nainstalovat ti staci 3.5 SP1 na neho som daval link. Obsahuje vsetky verzie (okrem v1.1 z roku 30pred n.l. ktoru nikto nepotrebuje)

P.S. po odinstalacii a restarte moze ATI CCC panel vyhodit chybovu hlasku takze sa nelakaj, proste potom ten framework znova nainstaluj.
P.S.2. vypol by som preistotu antivirak.

Díky, já to zítra risknu. Ale koukla jsem na Tvůj odkaz a
1) je jen v angličtině a po přepnutí do češtiny nenalezeno - copak angličtina nevadí při instalaci do českých Windows?
2) je tam napsáno, že velikost souboru je 2,8MB a ty píšeš o čtvrt giga, to mně přijde divné!
AVG tedy vypnu, resp. stačí rezidentní štít? Protože AVG jak celek se vypnout nedá.
A ještě prosím: kde zkontrolovat, co se neodinstalovalo? Doufám jen, že nemusím lozit do registru...

1) nic neprepinaj (ked chces silou mocou cesky text tak http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?di splaylang=cs&FamilyID=ab99342f-5d1a-413d-8319-81da 479ab0d7)
2) stiahnes, spustis a tahat 250MB to bude az potom. Ked chces tahat hned 250MB balik, tak v texte nizsie mas link na Úplný balíček - ten po spusteni uz nebude tahat nic viac. Ja osobne pouzivam ten (mam to 250MB stiahnute raz a instalovat mozem aj 10x bez dalsieho tahania)).

Co sa neodinstalovalo vidis predsa v ovl.paneloch - pridat/ubrat programy. To co sa odinstalovalo tam uz neuvidis.

Ked s tym budu problemy tak napis ze jake (ked to nahodou vobec nenabehne tak mackat F8 a nudzovy rezim a instalovat tam apod)

P.S. po instalacii toho 3.5 SP1 treba ist na start - microsoft update, a nainstalovat aktualizacie k tomu frameworku, alebo pockat kym tie aktualizacie ponukne automaticky.

Takže:
odinstalovala jsem .NET Framework 3.5 SP1, zbylo jen .NET Framework 2.0 SP2, .NET Framework 3.0 SP2, restartovala jsem ( po restartu mi dloouho nenabíhalo logo, PC nešel vůbec ničím vypnout a zachránilo to až tlačítko Reset), nainstalovala jsem znovu verzi 3.5 SP1 (staženou jako celý balíček) a všechny 3 aktualizace odtud:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?di splaylang=cs&FamilyID=6c095bba-6100-4ec9-9c54-6450 b0212565#filelist
a - jsem pořád tam kde jsem byla, i po opětovném po instalaci restartu systému mi to vnucuje opět aktualizace téže oprav.. Akorát před tím měl Framework 3.5 SP1 28MB, nyní má 37MB.
Nikdy jsem to nedělala, proto nevím, kde je chyba - měla jsem snad odinstalovat VŠECHNY v systému dostupné Frameworky? I s aktualizacemi?
Musí tam ten Framework vůbec být?
Koukám, že se mám ještě hodně co učit, ale tak ráda bych se té stokrát opakované aktualizace zbavila!