Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze zapnout PC

Dobrý den vážení!
Sestavil jsem si PC a nejde zapnout.Prosím o radu která z vadných komponent by to mohla být. Při zapnutí PC tlačítkem se na čtvrt vteřiny roztočí větráky na CPU a skříni a zastaví se. Kontrolka na desce svítí.Paměti a HDD fungují bez problémů i na druhém PC.Podotýkám že komponenty jsou již použité ale nijak moc opotřebované - mám je od známého.Grafickou kartou to být taky nemůže, deska má vestavěnou Ge Force 8200 a když 9600 odpojím výsledek stejný.
Zapojení součástek do desky jsem dělal dle návodu a asi 10x kontroloval.
Konfigurace:AMD Athlon X2 5500+, A Data Vitesta 2x 1GB 800Mhz, Deska ASUS M3N78 emh HDMI, HDD Seagate Barracuda 160GB, Grafika MSI N9600GT 512MB, zdroj OCZ 720 EVOSLI.Ještě info: na tuto konfiguraci bude stačit i slabší zdroj? Nechci vytápět počítačem příbytek. Díky

Jeste k tomu vykonu zdroje. Myslim, ze by to utahl i polovicni vykon. Mam podobnou sestavu: AMD Athlon X2 5600+, 4GB RAM, 3x HDD, + 6 USB periferii, jen grafiku mam obyc, integrovanou. Ale neprosto luxusne mi to bezi se zdrojem 250W. Je mi jasny, ze grafika ma velkej podil na spotrebe, ale x set watu to asi nebude...

1. Zdroj má jen takový odběr, jaký z něj "vycucnou" komponenty. Pokud máš 720W zdroj, není to na škodu (i když něco málo - pár Wattů - nazmar přijde, protože na 30% své kapacity nebude tak efektivní jako by byl např. na 80%.)

2. Pokud PC nenajíždí, je třeba připojit speaker a poslouchat a pak řešit podle beepcode. Pokud ani nepípne, je někde šlus (zkrat), nebo je vadný zdroj apod. V takovém případě se PC sestavuje mimo bednu, jen s nejnutnějším vybavením (CPU, RAM, popř. VGA, není-li integrována).

se na čtvrt vteřiny roztočí větráky na CPU a skříni a zastaví se

Nemáš ten CPU větřák píchnutý do jiné ďoury (mimo CPU_Fan)? Napájení CPU (čtyř nebo osmipinový konektor) zapojils? Nemáš zkrat na tlačítku (power nebo reset)? Vytáhni desku z bedny a zapoj na stole. Připoj reprák a poslouchej beep codes.

pokud ti počítač vyhazuje pojistky, tak (logicky) není problém na "sekundáru" (tj. v PC), ale ve zdroji, který to má už za sebou.

Nechápu, proč všichni kupujete fortrony, ty největší "značkové" šunky. Fortron už dávno nejsou kvalitní zdroje, přinejlepším to je dobrý průměr.

Jak stará je deska a v jakém stavu jsou kondenzátory nenafukují se pýchou, že se dožily takového věku? - co stabilizátory u Ram nemají na těle nějakou pihu na kráse po průchodu většího proudu. Má deska piny, které se někomu podařilo zapojit v nějakém legračním pořadí - doporučuji motherboard.cz....

Soustřeď se jen na zdroj, základní desku s jedním paměťovým modulem a procesor. Ostatní komponenty v tuhle chvíli odpoj (včetně druhé grafiky - používej tu integrovanou). Jestli si nejsi jistý, tak odpoj z desky i system panel konektory (kromě PWRSW). Do počítače si připíchni jen klávesnici a případně monitor. Pokud se chová pořád stejně, tak nejjednodušší je zkusit to s jiným (zaručeně funkčním) zdrojem (pro zkoušku stačí i nějakých 250W).

Běžel už (tomu známému) tento procesor přímo v této základní desce ? Nemusí to nic znamenat, ale v seznamu podporovaných CPU tento model nevidím. Pokud ano, manipuloval jsi s ním nějak (sundával z patice, mazal pastou, ... )?