Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows XP - Systém Windows nelze spustit

Včera běžel počítač normálně, vše bylo v pohodě a dnes sem ho zapnul a:

Systém Windows nelze spustit. Uvedený soubor je poškozen
nebo nebyl nalezen:
\WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

Tento soubor můžete zkusit opravit spuštěním instalace systému nebo nainstalovat
Windows pomocí originální inslatační diskety nebo disku CD-ROM.
Opravu spustíte stisknutím klávesy R naprvní obrazovce.

Pokoušel jsem se o nouzový režim a:

multi<0>disk<0>rdisk<0>partition<1>\WINDOWS\system 32\notsknl.exe
multi<0>disk<0>rdisk<0>partition<1>\WINDOWS\system 32\hal.dll
multi<0>disk<0>rdisk<0>partition<1>\WINDOWS\system 32\KDCOM.DLL
multi<0>disk<0>rdisk<0>partition<1>\WINDOWS\system 32\BOOTVID.dll
multi<0>disk<0>rdisk<0>partition<1>\WINDOWS\system 32\config\system
multi<0>disk<0>rdisk<0>partition<1>\WINDOWS\system 32\config\system.log

Systém Windows nelze spustit. Uvedený soubor je poškozen
nebo nebyl nalezen:
\WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

Tento soubor můžete zkusit opravit spuštěním instalace systému nebo nainstalovat
Windows pomocí originální inslatační diskety nebo disku CD-ROM.
Opravu spustíte stisknutím klávesy R naprvní obrazovce.

Mam ještě nějakou šanci, že ho rozchodim nebo pomůže už jen reinstal windowsu?
Změna předmětu, původně: Windows XP (rh)

No pokud nemáš druhý počítač nebo "live cdčko XP" a zároveň nebyli zapnutý body obnovení (kvůli záloze registrů) tak je to skoro misson imposible.

Nastartovat z instalačního cd a přes konzoli otestovat disk můžeš...no a než to proběhne vnitřně se smíříš s reinstalem a spočítáš škody:-D

1. Vložte spouštěcí diskety systému Windows XP do disketové jednotky nebo vložte disk CD-ROM systému Windows XP do jednotky CD-ROM a restartujte počítač.
Pokud se zobrazí výzva, vyberte kliknutím všechny možnosti požadované ke spuštění počítače z jednotky CD-ROM.

Udělal jsem co tady píšou a žádné okno se mi nezobrazilo :(

Ne, nezeptá, mechanika je v pořádku a to CD to nevim..
Napíše mi to jen:

Systém Windows nelze spustit. Uvedený soubor je poškozen
nebo nebyl nalezen:
\WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

Tento soubor můžete zkusit opravit spuštěním instalace systému nebo nainstalovat
Windows pomocí originální inslatační diskety nebo disku CD-ROM.
Opravu spustíte stisknutím klávesy R naprvní obrazovce.