Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vylepšit PC?

Zdravím, potřeboval bych poradit jak vylepšit PC tak, aby se na něm daly hrát současné graficky náročné hry.

Moje současná sestava
Základní deska: GA-EP31-DS3L ( http://www.gigabyte.cz/products/mb/specs/ga-ep31-d s3l_20.html )
Procesor: Intel Pentium D 2,8 GHz
Grafická karta: NVIDIA GeForce 7600 GT
RAM: 3 GB
Harddisk: WD 320 GB
Operační systém: Windows XP Home Edition

Dá se nějak vhodně "vytunit" nebo bude potřeba postavit nový počítač?
Procesor lepší nebo dostačující?
Grafika bude nejspíše potřeba lepší, poraďte nějakou kvalitní, ale je potřeba zkloubit vhodně poměr cena x výkon.
RAM pamět přidat nebo stačí?
+ uvítám další rady ohledně zlepšení.

Předem moc děkuji za Váš čas a rady. Klidně se ptejte na cokoliv, rád vám odpovím.

Da sa tam dat novsi CPU (support list uz mas vyssie), a treba aj vykonnejsiu grafiku. Pravdepodobne (takmer naisto) z toho bude vyplyvat aj potreba noveho zdroja.

P.S. uisti sa ze ci nemas nahodou dosku ver.1.0, je to na nej napisane, v tom pripade by platilo
http://www.gigabyte.cz/products/mb/cpulist/ga-ep31 -ds3l_10.html
a ma to aj iny BIOS. Pozor na verziu BIOSu (tu vidis na uvodnych vypisoch pri starte PC), pripadny update BIOSu robit pred vymenou CPU, az budes mat jasno v tom jaku presne mas dosku.

Tak pozor! Ta deska je dokonce verze 2.1 čili tato: http://www.gigabyte.cz/products/mb/cpulist/ga-ep31 -ds3l_21.html . Omlouvám se za nepřesné informace.

Zdroj tam je 350W takže to pak bude chtít nejspíš silnější.

Při startu počítače jsme tam našel něco jako BIOS v6.00PG. Jak to tedy je, když si chci koupit nový procesor, tak musí být z toho seznamu a ještě musí být kompabilitní s biosem?

Případně doporučte mi nějaký procesor a grafickou kartu.

Pri startu pocitace mas uvedenu aj verziu BIOSu, a to neni to co si nasiel, ale hladas oznacenie podobne tomu ktore vidis v tabulke CPU supportu na webe vyrobcu.
CPU musi byt podporovany BIOSom a v tabulke CPU support mas u kazdeho uvedenu minimalnu verziu BIOSu (u tejto dosky su oznacovane Fneco) ktoru pre dany CPU potrebujes.

Nemozes mat 3GB RAM a 2 volne sloty, to je nezmysel. Spust si tam CPU-Z a napis sem jake tam mas teraz presne RAM moduly. Ak mas 2GB + 2GB tak uz dalsiu RAM kupovat nemusis nemalo by to na XP ziaden efekt (32bit OS vidi max 3,neco GB a viac ani nepotrebujes).

P.S. ak mas nahodou nezmyselnu kombinaciu 2GB+1GB tak 1GB vyhod a kup presne stejnu 2GB nech to pojde v dualchannel.

pokud si chceš nechat procesor jaký máš (jednojádrovej pentium) tak je zbytečný cokoli upgradovat.
Jinak podle toho co píšeš, tak máš 2GB a 1GB modul. To není zrovna ideální. V tomto případě bych doporučil 2GBmodul nechat a koupit k němu ještě jeden (stejnej)a zapojit do DCH a ten jednogigovej někomu prodat.

Edit: Po upgradu bohužel na starých XPčkách naadresuješ jen necelé 3GB operační paměti, protože se ještě musí adresovat i grafická paměť (u mnou navrhované GK je to 1GB)

Mno jde o to, že teď ti paměti neběží v režimu "Dual Channel" to lze pouze pokud používáš 2 stejné moduly (možná ne úplně stejné, lepší ale nic neriskovat). V tomto režimu se podstatně zvýší propustnost paměťového systému. Je to ale na tobě.
Jinak máš pravdu tvůj procesor je dvoujádrový (toho jsem si nevšiml) a mohl by stačit.

Keby to bola AGP grafika a napr. s pasivom tak to by sa o nu ludia pobili (aj za >2000 :)
Ale nie PCIe, do PCie je dnes uz vsetko lepsie a lacne, daj to napr. na aukro a uvidis. Mozno to dokopy ta tisicka bude.

P.S> mozes trochu usetrit na CPU ak napr. vezmes 8400 namiesto 9400 (tam je rozdiel tusim len v cache 6M vs 4M, ale cache sa moze prejavit tiez u hier, takze je to na tebe co vyberes. Vyssia cena = vyssi mozny vykon. Vzdy.)

jako procesor stačí, ale je to nouzovka... pokud máš prachy tak kup ten co jsem navrhoval. Mám podobnej jako ty ale od AMD (o něco horší), každopádně upgrade je stejně nevyhnutelnej. Pokud koupíš co jsem ti navrhnul tak neprohloupíš a budeš spokojeně hrát ještě pěkných pár let :-)