Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zrušit internet?

Zdravim,
existuje nějaký způsob,jak zrušit internet?Mám na mysli celou internetovou síť-kompletně.Například napadením nějakého hodně zákeřného viru.
Zajímá mě,jestli je to teoreticky možné.

Díky moc!

Změna kategorie, původně: Internet (host)

Znas historii? Pak pochopis...

Prvopočátky internetu spadají do poloviny šedesátých let. Tehdy se americká armáda snažila najít způsob, jak zajistit, aby armádní počítače rozmístěné po celém území USA mohly spolu bez problému komunikovat, a to i v případě, že část této sítě bude vyřazena z provozu. Pracovníci RAND Corporation přišli s unikátním řešením - vybudování sítě bez centrálního uzlu. Pokud bude některá linka zničena, informace bude ihned vedena k příjemci jinou trasou. Proto byla v USA vládou založena organizace Advanced Research Projects Agency (ARPA), která byla pověřena speciálním výzkumem. I když první pokusná síť byla vytvořena už v roce 1968 ve Velké Británii, bylo to pouze malé spojení v rámci jedné budovy. Díky finančním prostředkům z resortu obrany, v roce 1969 společnost ARPA vybudovala experimentální síť, označována jako ARPANET. Tato síť byla omezena především pro účely vládních a vojenských organizací. Postupně se k této síti připojovaly další instituce, především university. Síť byla nekomerční záležitostí, na jeho vybudování přispívala americká armáda a různé vládní agentury.

Pokud chces vyradit internet z provozu jako celek, musis zautocit najednou na vsechny dulezite body. To je teoreticky mozne, prakticky ne.