Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kdy je nejvhodnější složit pc sestavu + v jakém obchodě

Zdravím .. ,,časem,, si chci složit novou sestavu no časem spíše čekám, kdy bude nejvhodnější doba, kdy přijou určité slevy atp .. mužete mi někdo říci, kdy je to nejlepší ? po vánocích ? v unoru atp ? nebo se to nedá určit ? myslím tím, že padnou ceny .. chci něco na i5, nebo i7 graf hd 5870 a nebo více 4gb ram 1tb hdd .. kdy by bylo vhodné takovou sestavu složit díky všem :)

Nejvhodnější dobaje podle mě teď a potom možná nejdřív v únoru. Čína uvolnila fixaci měny k dolaru, očekává se až 20ti procentní zdražení všech elektronických věcí. Osobně si nemyslím že by to bylo tak horké ale odhaduji 5procent to klidně může hodit. Nějaký pokles před vánoci bych tedy určitě nečekal a těsně před vánocemi jdou ceny žádaných věcí nahoru (nebo nejsou).

http://www.ct24.cz/ekonomika/95400-pocitace-na-pod zim-zdrazi-az-o-20-procent/

a proč by se nemohly zvednout? Vždyť to se děje neustále, typický příklad jsou paměti, tam to lítá i o desítky procent v celkem krátkých obdobích.

P.S.: doporučuju nastudovat základy ekonomie, speciálně zákony nabídky a poptávky (i když je faktem, že se jedná o nedokonalý model, tak na vysvětlení principů to je ideální)

Právě teď. Navrhni si sestavu u eshopu (czc nebo alza) a nechej si ji tam i poskládat. Vřele nedoporučuju kamenné obchody - prodávající tě bude přesvědčovat o náhradě tebou vybraných komponent za jiné (aby se zbavil ležáků). Do hypermarketu ani nelez.

Suhlasim s tym, ze 90% kamennych obchodov nema vyskoleny personal a ze tam tlacia zakaznikovi do hlavy take bludy, ze mi z toho byva az zle, ale napriek tomu ma kamenny obchod vyhody.
- riesis reklamaciu v meiste bydliska = mas min starosti a min naklady
- ak natrafis na seriozny obchod tak ti naozaj dobre poradia (smola je, ze je takych malo)
- na cene sa da vacsinou zjednavat, obchody maju nastavene ceny tak, aby mohli dat "zlavu" = zakaznik ma dobry pocit
- pripadne neskorsie problemy aj nereklamacneho razu ti seriozny obchod rad pomoze vyriesit.