Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace Win XP

Dobrý den, chtěl bych přeinstalovat z Win 7 na Win XP, mohl by mi dát někdo podrobnější rady jak na to? Protože jsem již zkoušel vložit CD do mechaniky, a restartovat počítač ale windows se normálně spustil. Vůbec s tím nemám zkušenosti.

Fajn článok pre nováčkov, až na drobnosť:

Ještě bych se vrátil zpět k výběru disku, na který se bude systém instalovat. Může se stát, že disk nebude vidět. Důvod je, že máte SATA disk připojen ke starší desce - je nutné instalaci ukončit F3. V našem ukázkovém příkladu je disk vidět a má kapacitu 65 531 MB. Pokud nevidíte disk, pokračujte F3.

Po opětovném zavedení následuje obrazovka viz. níže. Je nutné zavést ovladače diskového řadiče z diskety stisknutím F6. Instalace načte ostatní ovladače a nakonec se objeví průvodce se zavedením ovladačů z diskety. Disketa s ovladači k řadiči je většinou dodávána k základní desce. Po úspěšném zavedení ovladače bude disk v dalším kroku instalace vidět, můžete tedy pokračovat dál v instalaci.

Na novších doskách SATA disk v SATA2 režime inštalátor XP vidí ? Nejaká novika ?

No k meritu veci: Na dnešných PC, stretnúť sa s disketovou mechanikou je vzácnosť. A riešenia ako ďalej sú len dva:

1, režim kompatibilný s IDE - v článku ani písmeno o tom. Ale znížia sa prenosové rýchlosti moderných diskov SATA2
2. úprava instalačného CD Win, chronicky známym nLite, pre nováčkov ale zrejme úplna novinka

No tak jsem si přečetl celý návod, napsal si na papírek nejdůležitější body a zkončil sem u Bootování, mám tám 3 volby na bootování, a CDROM tam opravdu není, je tam floppydrive a ještě 2 nějaký, a nic podobné cd tam není. Není to tím že mám windows 7?

Tam znamená v nastavení BIOSu? Běží-li na tom PC Win7, je dost moderní na to, aby neuměl bootovat z optické mechaniky. Ta volba se tam někde skrývá, stačí hledat. Nemusí tam být nutně "CD", možná "optical", ...

Pavel

Kdybys uvedl jakou máš základní desku, třeba by ti někdo napsal, kam máš přesně kliknout. Opravdu to není tím, že máš Windows 7. Tohle jde i bez operačního systému.

Aha, ty jsi ten s chybovou hláškou a budeš to řešit změnou OS. Určitě by stsčilo zavirované Windows 7 nainstalovat znova, zase to pár dnů vydrží.