Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový herní Pc okolo 13 tisíc

Dobrý den,

Chtěl bych se optat na herní Pc okolo 13 tisíc +-500. Aby se na tom dali hrát hry dnešní doby.. Hrálo by se na 19 palcovém lcd při rozlišení 1280x1024

Děkuji předem za odpovědi
Změna předmětu, původně: Nový PC (rh)

Tohle jsem si složil a cena tak vyšla stejně, tedy krom bedny, tu jsem měl doma.

Nebudu linkovat všechno, můžeš si to dohledat v eshopech sám:

Deska:
msi-785gm-e51-d134291.htm
CPU - Athlon 2 X2 250 (1500Kč)
Ram - 2x 2GB DDR3 Kingston
Disk - WD Caviar Blue 500GB
Zdroj - Seasonic 450W
Grafika - ATI HD5670 512MB (2000Kč)
OS - WIn 7 64bit

Bednu si vyber podle libosti
DVD mechanika je bižuterie za pětikilo.

Můžeš vynechat operační systém a přitlačit na lepší grafiku a procesor.

Pán asi nezná ani Vesmírnou odyseu, jinak by nemohl psát Hall :-)

je to HAL3000 - "značkové" počítače od 100mega.

Ne že by byly úplně špatné, ale většinou jsou poněkud nevyvážené a já je moc nedoporučuju. Ale to by mělo vyplynout už z "doporučení" předřečníka, ten kdo doporučuje "3D" to v hlavě asi nemá moc v pořádku (neb tak zbytečnou technologii jsem už dlouho neviděl)

Co chtít, za deset klacků a ještě na tom má prodejce marži.

Popis produktu:

Sestava pro domácnost - tříjádrový procesor AMD, rychlé paměti DDR2 ,kvalitní grafická karta a velká kapacita disku . Dostatečný výkon pro grafické a multimediální aplikace, internet,náročnější hry a mnoho dalších činností.

Tak popisek nelže, ale neříká všechno - paměti jsou možná rychlý, ale zastaralý, karta kvalitní, ale nevýkonná, alespoň u toho disku se trefili, pokud tam nenacpali nějakej WD Green, což bych se kvůli ceně nedivil. A náročnější hry to taky zvládne, pokud to bylo myšleno pro hry vydaný před třemi lety.

tak bez OS je to nějakých 10,5, takže tam můžeš dát čtyřjádro (11,5) a grafárnu ATI radeon HD 5750(12,5)- v závorce je potom cena, čtyřjádro i lepší grafárna stojí tak o litr víc

Ale ta grafárna píše že chce zdroj 400 W
a řekl bych že čtyřjádro není potřeba- i dvoujádro rozjede většinu současných her-- čtyřjádro vyžaduje akorát PhysX a to stejně ATI nepodpouje

Je to tak trochu alibismus vyrobcu, rezerva pro neznačkové zdroje. Ta grafika je velmi úsporná (16-61W), ten 350W Seasonic má 2x 17A, tedy stejně jako 400W verze. Liší se jen chybějícím konektorem pro přídavné napájení GK. Zdroje dosahují nejlepší efektivity při 40-50% zátěži. To je dnes taková blbá móda dávat do podobných sestav 600W zdroje..

ten 350W Seasonic má 2x 17A, tedy stejně jako 400W verze

To je ABSOLUTNA KRAVINA NA N-TU !!!. Vsimaj si combined power u 12V. Sila zdroja na 12V neni sucet prudov * 12V. Snad si nemyslis ze 350W zdroj utiahne 2*17*12 = 408W. Si odkial spadol?
Nech tam da aspon 400W.

Já se jen připletu k tématu zdroj - při nákupu jsem čučel na proudy na 12V větvi, aby to mohlo živit grafiku a když jsem koupil novou grafiku, tak jsem zjistil, že karta nemá přídavný napájení, je živena jen z desky (61W v zátěži). Takže mi vysoký proudy na 12V jsou na hovno :-)

Scitava len debil. Za prve tym neobsiahnes pripadne prudove spicky (rozbiehanie vsetkeho pri zapnuti atd), za druhe ked si o rok bude kupovat o 50W zravejsiu grafiku tak hura hybaj kupovat novy zdroj za 1000Kcs, len preto lebo teraz usetril 100Kcs.

P.S. a za tretie tym co si pisal si chcel vzbudit dojem ze 350W je na 12V stejny jak 400W a to je kravina, hlavne na to som reagoval ak si si nevsimol. 350W ma na 12V combined power 324W, 400W ma na 12V combined power 360W. 324 je stejne jak 360?

Grafiky za rok žravější nebudou. Co však může být, je nová specifikace ATX - to znamená že i současný silnější zdroj se může stát nevhodným do nové sestavy. Již nebudu reagovat, musel bych se se vším opakovat a možná i sprostá slova použít..

tím bych si nebyl až tak jist. Minimálně ty extrémní kusy žrát více mohou, dieshrink se zatím nechystá, a tak nové grafiky (kromě optimalizací) budou muset "trochu přidat". A MM má pravdu v tom, že 350W verze není totéž co 400W.

Tady ale nebyla řeč o extrémních kusech karet. Taky myslím že příští generace středně výkonných karet bude brát el. energie míň. Ty zdroje fakt nejsou stejné, je tam rozdíl ve dvou kondenzátorech na sekundární straně:

To ale nepotvrzuje myšlenku výše o větší odolnosti 400W zdroje vůči proudovým špičkám, spíše naopak.

Co říkáte na toto :

AMD Athlon II X3 440 Triple-Core (95W), tříjádrový...

ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2, chladič na CPU...

ASUS EAH5750 FML/DI/512MD5, grafická karta, ATI Ra...

ASUS M4A87TD/USB3, základní deska, socket AM3, AMD...

COOLERMASTER Elite 330K, černá (black), skříň, mid...

KINGSTON 2GB 1333MHz DDR3 PC10664 CL9, paměťový mo... 2x

KOMPLETACE + OŽIVENÍ + TEST HDD + ZAHOŘENÍ

SAMSUNG SH-S223L, černá (black), DVD vypalovačka, ...

SEAGATE Barracuda 7200.12 500GB, ST3500418AS, pevn...-

SEASONIC OEM SS-400ET, zdroj, ATX, 400W, 120mm FAN...

HDD je pevný disk- o té značce SEAGATE jsem nikdy neslyšel, i když je to možná má nevědomost, ale chce to počkat na vyjádření někoho kdo tomu rozumí
a nevím jestli bych tomu e-shopu věřil