Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor se nezapne (digital power saving mode)

Už se mi to stalo potřetí za týden.
Když zapnu počítač, rozsvítí se na monitoru logo LG, a pak vyskočí hláška "digital power saving mode" a monitor zase zhasne.
2x se mi to podařilo zapnout tak, že jsem různě vyndával kabely, zapínal, vypínal... a po tak 20ti minutách naběhl. Dnes však nacvičuji už snad 40 minut a stále nic.
Monitor je to LG Flatron. Mám ho tak měsíc a je z druhé ruky, bez dokumentace atd. nevíte někdo jak se ten saving mód ruší? Třeba je tu nějaké tlačítko... Zlatý starý "skleněný" Dell.

Já mám taky LG Flatron.
PC a ostatní periferie (WiFi, repro, monitor) vypínám a zapínám přes prodlužku. Když tedy zapnu elektriku, tak musím počkat, až na monitoru zasvítí a pak zhasne logo LG, teprve pak můžu pustit počítač. Když počítač pustím dřív, tak monitor se vypne a obraz nenaběhne, leda že vytáhnu kabel z grafárny (nebo z monitoru) a zase zapojím. Pak se to chytne (obvykle). Pokud se nechytne, je lepší to celý vypnout, zapnout a opět počkat, až logo proběhne.

Tak to zase vytahuji. Přeinstaloval jsem ovladače grafické karty a dnes něco chtělo restart počítače a nastalo to znovu. Nainstaloval jsem tedy ještě i ten ten jejich ForteManager od LG, jelikož mně napadlo, že nemám nastaven tento konkrétní monitor (LG Flatron W2252TD) a po restartu opět, přičemž stále mám nastaven nějaký obecný monitor. Myslel jsem, že ten ForteManager to "počítači řekne" jaký mám, ale nic. Samotné ovladače LG nenabízí a také nikde nenašel ani po půlhodině googlování. Jen stále nějaký "driver detektiv".
Ale kdoví čím to je.

[http://pc.poradna.net/file/view/4026-obecny-monito r-gif]

Dobry den,
mel jsem stejny problem, a to prosne tento: pri zapnuti jsem se snazil instalovat druhy system linux, nacitani dat probihalo normalne, ale cca po 30 sekundách DIGITAL POWER SAVING MOD (mimo jine tato hlaska se mi zobrazovala pri zapnuti tlacitka zasuvky a tudiz zapnuti monitoru, nikoliv PC)
PC nereagovalo tudiz restart.
Jak zde jiz nekdo napsal, zkontroloval jsem veskere komponenty, jejich zapojeni apod. Jediné co bylo vypnute a casto vypínam byl ventilator grafiky, grafika se v idle bezne uchladila sama, i pri hrach nebyl problem ale to byl ventilator zapnuty. Vypinal jsem ho protoze byl malinko hlucnejsi.

Cely problem byl dle meho nazoru v odpojenem chlazeni graficke karty ktera se me z nepochopitelných duvodu asi odpojovala. Nasledny restart a boot jiz probehl OK, monitor cca po 10 min vypnul do POWER SAVINGU ale bez problemu najel po aktivaci mysi. PC ted bezi jak ma.

Moje sestava: Intel Core2Duo E8400@3.00 GHz, MB Gigabyte EP-35 DS3 rev.2.1, RAM 2x2 GB,
Gainward ATI Radeon HD 3850 1024MB DDR2, HDMI, DVI, VGA,Monitor: LG FLATRON W2253TQ 22" Zdroj ATX PFC Xilence XP500.(12)R3, 500W, OS Windows 7 Profesional 64bit, Kubuntu 10.10

Ja by som skôr povedal, že máš polámanú koncovku na hlavnom kábli...Tento problém som takisto riešil s kamošom a presne mal aj takú istú značku.
Skús sa s tými koncovkami trochu pohrať a trošku ich ponarovnávať.Ak by to náhodou nepomohlo,
taksi budeš muset kúpit náhradné

Mám noťas ASUS propojený HDMI kabelem s monitorem LG Flatron. Po spuštění PC s připojeným monitorem přes HDMI mi monitor hlásí: "HDMI power saving mode". Pokud ovšem pustím nejdříve samotné PC, nechám naběhnout Windows, pak připojím HDMI k PC (k monitrou je HDMI kabel připojen stále) a pak pustím monitor, vše je OK.