Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký nejlevnější hovorový tarif k ADSL?

Jsem připojen přes bezdrát s garantovanou rychlostí 64kb a maximem 256 a bohužel to poslední dobou (mlha, sněžení, mizerný operátor, který neplní, to, co sliboval) chodí stále častěji i pod 64kb. Každá reklamace vždy dopadne stejně - řeší se až další den s výsledkem typu "máte tam chybu, my přijedeme a proměříme to, ale vy to zaplatíte". Jakoby zázrakem to pak ale další dny jede i na cca 200kb. Krátký ping prochází (když to funguje) se ztrátou okolo 8% dlouhý cca 15%.

Ten dlouhý úvod proto, že jsem před více jak rokem odhlásil telefon a teď hledám přiměřenou variantu jak se vrátit zpátky k drátu a ADSL. Zásuvka na stěně zůstala. Jenže k ADSL tarifům je třeba připočíst hovorový tarif (+poplatek za zřízení) a přiznám se, že i přes poměrně důkladné studium webu ČTc se v tom moc nevyznám. Telefon po připojení ADSL modemu nemám v plánu ani zapojovat.
Telefon Mini má dodatek "účastníkům s tarifem Telefon Mini je zamezen přístup ke službě Výběr provozovatele veřejné telekomunikační sítě formou nastavení předvolby čísel nebo krátkou individuální volbou čísel" a z toho možná špatně usuzuju, že NEXTRA nebo Volny nebude možno s tímto tarifem volit.
Nextra má tarif FUN 1M-F, který možná vůbec Čtc nepotřebuje je ale o skoro stovku dražší než kombinace s Telefon Mini od Čtc.

Poradíte finančně použitelnou variantu pro 1Mb/s?

Díky.

Já mám volání od Tiscali (Tiscali Call), ADSL od Tiscali a Českému Telecomu musím platit 329,- včetně DPH za to že mám nataženej drát 3-[

Na jednu stranu bych trochu Čtc chápal, ty kabely si přece jen platili oni, ale přijde mi to jako přehnaná suma.