Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký nejlevnější hovorový tarif k ADSL?

Jsem připojen přes bezdrát s garantovanou rychlostí 64kb a maximem 256 a bohužel to poslední dobou (mlha, sněžení, mizerný operátor, který neplní, to, co sliboval) chodí stále častěji i pod 64kb. Každá reklamace vždy dopadne stejně - řeší se až další den s výsledkem typu "máte tam chybu, my přijedeme a proměříme to, ale vy to zaplatíte". Jakoby zázrakem to pak ale další dny jede i na cca 200kb. Krátký ping prochází (když to funguje) se ztrátou okolo 8% dlouhý cca 15%.

Ten dlouhý úvod proto, že jsem před více jak rokem odhlásil telefon a teď hledám přiměřenou variantu jak se vrátit zpátky k drátu a ADSL. Zásuvka na stěně zůstala. Jenže k ADSL tarifům je třeba připočíst hovorový tarif (+poplatek za zřízení) a přiznám se, že i přes poměrně důkladné studium webu ČTc se v tom moc nevyznám. Telefon po připojení ADSL modemu nemám v plánu ani zapojovat.
Telefon Mini má dodatek "účastníkům s tarifem Telefon Mini je zamezen přístup ke službě Výběr provozovatele veřejné telekomunikační sítě formou nastavení předvolby čísel nebo krátkou individuální volbou čísel" a z toho možná špatně usuzuju, že NEXTRA nebo Volny nebude možno s tímto tarifem volit.
Nextra má tarif FUN 1M-F, který možná vůbec Čtc nepotřebuje je ale o skoro stovku dražší než kombinace s Telefon Mini od Čtc.

Poradíte finančně použitelnou variantu pro 1Mb/s?

Díky.

Pokud jsi v dosahu infrastruktury Telenoru, volil bych toto připojení. Pokud ne, je už IMHO možnost mít čistě DSL bez placení za telefonní paušál, ale je to dražší. Přesnější info ti asi (rádi) sdělí konkurenční operátoři. Mně se to netýká, protože moje rodina protelefonuje "na pevné" docela dost, takže se mi vyplatí mít "velký" tarif.

Bohužel nejsem a kabelové TV taky nepřicházejí v úvahu (samostatně stojící rodinný dům). Ostatní bezdráty v okolí na tom nejsou (podle toho, co jsem zjistil) v kvalitě i ceně služby o moc líp. Docela mě vždy pobaví sdělení v diskuzích typu "2Mbit na bezdrátu za 300 měsíčně".;-)

Já mám volání od Tiscali (Tiscali Call), ADSL od Tiscali a Českému Telecomu musím platit 329,- včetně DPH za to že mám nataženej drát 3-[

Na jednu stranu bych trochu Čtc chápal, ty kabely si přece jen platili oni, ale přijde mi to jako přehnaná suma.