Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hypertextové odkazy z Office 2007

Mám os VISTA, IE8. Při pokusu otevřít hypertextový odkaz z Excel 2007 nebo z Word 2007 vyskočí hláška "Operace byla zrušena z důvodu omezení platných pro tento počítač".
Když ale sešit uložím jako PDF nebo vytvořím PDF pomocí PDF Creatoru, tak z těch PDF souborů se odkazy otevírají.
Chtěl bych docílit, aby se otevíraly i přímo ze souborů .xlsx a .docx. Jak na to? Předem díky za radu.

Dobrý den, pane Karle,
děkuji Vám za snahu mi pomoci, i když jste mě pouze maximálně namotivoval v dalším a dalším pročesávání internetu. Nakonec jsem něco našel a pomohl si takto:
1.Start, na příkaz Spustit, zadejte příkaz regedit do pole Otevřít a klepněte na tlačítko OK.
2.Přejděte na HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Classes \. Html
3.Klikněte pravým tlačítkem na hodnotu. Html klíč a vyberte Změnit ...
4.Změňte hodnotu z "ChromeHTML" na "htmlfile" (nebo z FireFoxHTML do htmlfile)
Opakujte tyto kroky pro htm a. Shtml klíče, pokud existují. Můžete také chtít zkontrolovat xhtml a xhtm klíče.
Viz:
http://www.slipstick.com/problems/link_restrict.ht m#reg2

Do registrů se mi nacpal Chrome asi když jsem ho jeden čas nepředloženě zkoušel, zjistil, že nic moc a pak se vrátil k IE.