Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako WIFI šíriť s routrom DSL-2641R

Ahojte

prosím vás potreboval by som poradiť v nasledujúcej veci, mám internet od TCOMu ktorý je ťahaný z routra lan káblom z jednej budovy do ďaľšej (do garáže). Tu by som ho chcel bezdrôtovo šíriť k čomu mám router WIFI DLINK DSL-2641R. Pôjde mi to týmto routrom vyriešiť, skúšal som to ale nedarí sa mi to nejako. Je potrebné to nejako špeciálne nastaviť.

Ďakujem

Treba si ujasnit veci.
Do garaze mas natiahnuty aky kabel? Ethernet? Ak ano treba si kupit obycajny router, tvoj dlink je totizto dsl router, cize ti to nebude s nim fungovat.\
Ak mas natiahnuty do garazae telefonny kabel tak wifi ide pri dlinku uz v defaulte.

jeden router už v baráku máš, a chtěl bys v garáži šířit wifi pomocí tohoto adsl routeru.
mohlo by to jít: přihlásíš se do administrativního rozhraní dlinku - a zakážeš mu poskytovat dhcp na jeho lan straně. pak si ještě nastavíš wifi (ssid a wpa key).
předpokládám že už teď ti vede lan kabel z baráku do jednoho z lan "výstupů" dlinku - a z původně adsl routeru se stal vlastně wifi switch - zvláště po zákazu přidělování dhcp adres.
a to je všechno - připojování všech pc včetně wifi ti teď řídí první router v domě, dlink v garáži to jen "rozswitchuje", jeho adsl wan část je vyřazena.