Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr notebooku

jde o výběr notebooku jednou osobou. Nač na to zakládat několik vláken? Nakopíroval jsem to dem všechno. Je to sice a udělal z toho "guláš" :-) (LaKr) (Kráťa)
--------------------------------------------------
první vlákno (LaKr) (Kráťa)
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaký je rozdíl mezi procesorem core i-5 a core i-7 a jesty může být core i5 výkonější než ten druhý.

Chtěl bych poradit jaký notas zakoupit....

1) Myslím si že 17" je na notas příliš ale 14" zase málo
2) chtěl bych co nejvýkonější notas nejlepší by bylo 4 jádro ( na gta 4 apod. náročné hry)
3) Cenová hranice okolo 30 000Kč
4) Žádné značky nepreferuji ale slyšel sem o dobré kvalitě Dell a HP ale klidně vemu i Asus nebo Acer

Kdyžtak prosím napište jaké mate vlastní skušenosti nebo jaký vlastníte vy popř. jakýkoliv notebook který aspon trochu splnuje moje požadavky. Děkuju
-------------------------------------------------- ----------
druhé vlákno (LaKr) (Kráťa)
Druhý dotaz: Je ohledně výběru notebooku

http://www.alza.cz/sony-vaio-vpcf13m1e-h-stribrny- d187907.htm

chtěl bych si zakoupit nový notas ale nemužu se rozhodnout, prosím o radu ohledně notebooku, měl sem vybraný ještě jeden notebook ale zdá se mi příliš velký

http://www.alza.cz/acer-aspire-7745g-7746g75mnks-d 189477.htm

Třetí dotaz: rozjel bych na tom 1. ntbku gta 4 apod.?
Předem děkuji za rady.

ad 1. Rád bych tě upozornil, že čím větší notes, tím větší plečka, váha a neskladnost. Bohužel tzv. "herní notebooky" (tedy počítače které se tváří jako na hraní a většinou končí jako totálně upečené kusy HW a naštvaným userem, který zjišťuje, že se na nich hrát nedá) jsou minimálně 15", spíše však 17", s hmotností daleko za 4kg. Za 30 tisíc je v tomto ranku většinou jen naleštěná bída. Vlastní zkušenost je taková, že "herní notebooky" si kupují děti, které neví nic o počítačích, normální člověk tyto mastodonty obchází obloukem.

ad 2. Parametricky je několikanásobně (alespoň co se grafiky týká - AMD je ekvivalentní desktopové HD5770, ta nvidia je ekvivalent cca GT220) lepší ten Acer

ad 3. Ne. A ani na tom druhém. Tedy rozjet - ta hra spustit půjde, ale hraní si věru představuji jinak.

No ono de o to že sem sice vášnivý hráč ale normální desktop si koupit nemůžu pac se casto stehuju (rodiné důvody) a proto bych spise chtel co nejvykonejsi notas (samozrejme aby neco vydrzel) tak nechci zakoupit nejaky sunnt nebo tak a raci bych se poradil s lidma co to mu rozumi. Dekuju

asi takto: za těch 30 se už dá koupit levnější (a kvalitní) byznys notebook, který opravdu něco vydrží. Pokud chceš opravdu kvalitní mobilní "pařeniště", budeš muset svou částku zdvojnásobit. Pokud jsi limitován těmi 30k, nezbude ti nic jiného, než jít např. do toho Aceru (ne že by to nebyl dobrý počítač za tu cenu, ale budeš se o něj muset starat, čistit, hlídat).

Podle mě je tento herní nootebook nadupanej až dost.Můžu Ti zaručit, že by si na něm rozjel všechny hry poslední doby, protože tenhle HW je za takovou cenu nevídaný. Podle mě by si měl vzít tento >>>

http://www.alza.cz/acer-aspire-7552g-x926g1tmnkk-d 189833.htm

Za 1.Ušetříš ta něj
2.Procesor má kvalitní 4 Jádro
3.Je na stejné urovni, jako ten tvůj 2. nootebook z tvojí nabídky
4. :-D A Smažit