Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto OT: Holení hlavy na hladko (žiletka versus el. holící strojek)

Zdravím,

máte někdo, prosím, zkušenost s pravidelným (2x-3x do týdne) holením hlavy na hladko? Myslím především ve smyslu rozdílu ve výsledné kvalitě oholení - a hlavně při menším podráždění.

Do nedávna jsem jednoduše používal na krátký sestřih vlasů (cca 0,8 mm) el. strojek s lineárním motorkem od Panasoniku, který je výborný. V poslední době jsem dal přednost úplně hladkému sestřihu. Ten jsem teď řešil klasicky mokrým holením jak na tvář, tzn. gel na holení, žiletka. Jenže patřím k typu lidí, kteří si i tvář nejsou schopni kvůli citlivosti oholit více jak dvakrát do týdne (jinak tratoliště jak po boji). Ale hlava je daleko (vlastně neporovnatelně) citlivější než tvář, zvláště když pravidelně holíte úplně celou hlavu ještě plnou vlasů...

Doteď jsem to řešil žiletkami (Gillette Mach 3, Fusion, první varianta ale lepší, oproti tváři ovšem u hlavy ve spojitosti s funkcí "Power" nepoužitelné oboje, pak jde v pravdě o jatka...). El. strojek jsem zatím nikdy nepoužíval, ale začal jsem o něm uvažovat, pokud by byl na pravidelnější holení příjemnější a kvalita oholení by byla přijatelná nebo alespoň obdobná. El. holící strojky jsou, jak jsem zaregistroval, rotační (Philips) a planžetové (Braun), každý má svoji výhodu/přednosti, potažmo zastánce, jedná se o hodně individuální záležitost. Dalo by se přesto všeobecně něco doporučit, popřípadě jen podotknout, pokud nemám možnost vyzkoušet, jen něco z toho koupit? Či nějaká vlastní zkušenost (i v porovnání jen třeba při užití na tváři).

Díky moc za reakce (především ty věcné) :beer:

P. S.: Cenově nevím, tak +- 5 tis. Kč, něco už bych i sám vybral, nabídka je velká.

Takže to podráždění vzniká kvůli tomu vibrování ?? Já jsme si asi před půl rokem holil hlavu Fusionem a s tim vibrováním a nebyl prlblém, nepotřeboval jsem žádnou vodu po holení nebo cokoliv jinýho, teď jsem zase začal a přední strana hlavy je v pohodě ale zátylek, tam se mi dělaj pupínky, myslíte že je lepší tu vibraci vypnout ?

Ale jde :-D. Nikdo by mě ale v mém pohnutém věku už nedonutil lít do sebe takový děs. Holt, wetware stárne, zaslouží si tedy kvalitní pitíčko. A výčepní lihovina? Z toho jsem kdysi blil celý den. Podobný efekt měla "žlutá borovička" (vulgo mordovička). Chjo, co se tenkrát na škole chlastalo, to už by dnes nikdo neustál beze ztráty kytičky...

Mno, to je zřejmě čistě filosofický problém. Protáhnutí střev? Protáhnutí (zrušení) synaptických spojů v lebani? Průtahy na očním po vykonzumování množství neslučitelného s činností zrakového nervu? Časové průtahy na prosektuře po vykonzumování takové baterie, že tělo vzdá? Nevím. Nikdo by to už do mne ovšem nedostal bez použití práva útrpného.

kua páni:)) som to takmer neudržal, keď som čítal tie vaše komentáre o tom pití...palec hore..som sa parádne pobavil..Ale prejdem k otázke : Neviete čo si dať na gebuľu po holení? Myslím to, aby sa leskla. Vraj sú to nejaké krémiky, ktoré po prípade aj nejako tlmia rast vlasov..dik za odpoveď (ak bude)

Obyč mach3 2x do týdne, a po oholení pouze omývám vlažnou vodou - a hlava jako koleno;-). Zato hubu holím max 1x týdně, protože pak vypadám jako puberťák v rozkvětu:-(. A k tomu chlastu - pil jsem leccos, ovšem vidím, že si odpustím mnoho lekcí (ať už z důvodu, že sde to evyrábí, nebo proto, že už nemám odvahu… Jj, irská je nejlepší;-))

Ahoj.
Neviem nakoľko je táto téma aktuálna, ale prispejem tu mojimi skúsenosťami. Mám super citlivú pleť, ako na tvári, tak aj na hlave. Do dnešného dňa som na holenie tváre používal holiaci strojček Gilette Fusion Power. Pokiaľ boli žiletky nové, tak na tvár to bolo ok, horšie sa mi holil krk, kde som nikdy nedosiahol nepodráždenosť :-/ Nakoľko mám plešinu a súmernú okrúhlu hlavu, tak som sa rozhodol holiť si aj hlavu. Na začiatku som mal problémy s tým, že po oholení ma svrbela hlava a mal som vyrážky na boku a vzadu. To som vyriešil tak, že po oholení som si natrel hlavu balzamom po oholení od Avonu (ten biely sensitive Avon For Men, nie ten sivý klasický). Takže odvtedy to je OK, hlava nesvrbí, vyrážky zmizli, sem tam sa jedná objaví na zátylku... Práve dnes mi došiel elektrický holiaci strojček BRAUN 5895 390CC Series 3. Hneď som to aj vyskúšal na tvár, je to úplná lahoda holiť sa s tým :) Žiadne podráždenie a oholí ma to hladko (je jasné, že tak hladko ako žiletka to nedokáže, ale je to veľmi kvalitné oholenie). Na hlavu som to zatiaľ neskúšal, ale ak to vyskúšam, podelím sa so skúsenosťou.

Ahoj všichni co si potřebujete holit hlavu na hladko, mám pro vás dobrou zprávu HeadBlade je vážně super nic lepšího na světě není ,já nic jiného už také nepoužívám ,už je konečně jedna firma na českém trhu která ho z Ameriky dováží a prodává,došli mi břity tak jsem tam volal a pro moc velký zájem mají prázdný sklad hned jak jim přijde zboží zavolají mi