Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HP Invent nebootuje z CD

Chtěl jsem v práci používat linuxové live Cd distribuce, ale když nastavím jako první bootovací zařízení CD-ROM, stejně najedou WindowsXP Pro z harddisku. Počítač je HP Invent ,podle Vlastností systému HP 897 MHz, 256 MB RAM, disk má 3 oddíly. První oddíl je 16MB FAT ( Vpořádku, konfigurace sběrnice EISA)označený HP_HIPA. Lze nějak toto PC spustit z CD-ROM bez nějakého zásahu do BIOSU a software od HP( kromě již zmiňovaného nastavení CD-ROM jako prvního v pořadí BOOT?

ako uz pisal kubik, tiez si myslim, ze bootovacie CD nebude v poriadku. ked mas volbu v biose bootovat najprv z CD, tak potom to HP podporuje a urcite nemaju problem v biose, pretoze by si takyto bug nemohli dovolit a bol by uz davno reportovany. niekedy moze byt problem aj taky, ze ine mechaniky v pohode precitaju tvoje CD a prave ta tvoja moze byt nachylna na toto CD. ak teda nie je problem v CD, tak skus ho napalit na inej mechanike a odskusaj znovu.

Nepřečte to ani lisovaná CD. Ale teď jsem zjistil, že CDROM se neobjeví v BIOSu mezi IDE zařízeními- ať dám AUTO, nebo natvrdo CDROM a uložím, objeví se po restartu NONE. Ve správci zařízení je umístění zařízení 1(1), takže myslím, že by to mohlo být secondary slave.Jak je to uvnitř zapojené jsem se nedíval.Kdysi jsem měl doma v kompu na velký disk Ontrack Disk drive overlay, který řídil bootování, tak jsem si teď myslel, jestli do tohoto PC Hewlett Packard taky něco podobného neinstaluje se svými utilitami, které jsou asi umístěny v prvním 16 MB oddílu HDD.Jinak CD ROM funguje naprosto normálně a čte vše.Nechci do firemního PC moc vrtat, a když to nepůjde, tak se nějak moc trápit nebudu :-) .