Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vir na Facebooku

Dorý den, chci se s vámi poradit ohledně jedné (pro někoho možná zytečné) ale pro mě velice npříjemné věci. Týk se to facebooku. Jednou mi přes chat od jednoho mého známého přišel odkaz na nějaký obrázek a já ho otevřela. Tímto činem se mi do počítače dostal nějaký vir. U odkazu byl pouze komentář "foto :d". No a ted pokazdé, když se na facebooku přihlásím, se z mého účtu odešle všchm mým přátelům, kteří jsou prve online na chatu, tento odkaz. Stejně jako když přišel mě. Za prve je to velice otravné všem vysvětlovat co to je a za druhé to nechc šířit dál. Nevíte co s tím.. budu vám moc vděčná za radu.
Dekuju moc všem

Změna předmětu, původně: VIR NA FACEBOOKU (karel)

loading...

ahoj =) pravě dneska se mi do počitače dostal vir...proste mi napsal kamarád: hi a pak mi poslal nějaky odkaz tak sem na to kllikla najel mi youtube ale ukazala se mi tam jenom černa obrazovka tak sem to vypla ale uz bylo pozde :((...najednou mi blblo fcb :( nemohla sem nikomu odeslat zprávu...ale ten vir se šiři dáll posila se take kamarádum kteři sou online ...ale nejhorši je že když si najedu na fcb tak se mi jenom ukaže tabulka v ktere je napsano ...Sorry, we are experiencing temporary technical problem, please check back later. prosim jestli vite jak mi pomoci tak mi odepište předem děkuji....:) a muzete tu sem napsat aj nejakej dobrej antivirovej program kterej funguje :)

Najrozumnejsie by bolo prestat pouzivat "fcb". Na druhej strane potom by si uz nebola, pretoze ten kto nieje na facebooku, neexistuje. Minule to hovorila rosnicka rano v telerane (markiza) a ta ma vzdy pravdu, ked zacne improvizovane komentovat dianie vo svete (podla toho co si predtym precitala na Azete) na konci svojho vstupu.

//edit Na podobne veci pravdepodobne AV nepotrebujes, chcelo by to skor antispyware program napr. www.superantispyware.com

no játo taky jednou otevřel windasasky antivir mi ohlasil trojana tak sem to ho zmazal a nikomu to nic neposila ani neposilalo,zkus si na fcb projet nastaveni zabecpeceni jestli tam nemas povoleni neco divneho a jestli ti to pc neohlasil ak ho projed scanem na viry podle podle me to bude spis ten vir v pc nez neco primo na fcb vyuziva to fcb je k sireni bych rek

no ale to otevre skoro kazdy aspon poprvi protoze ten odkaz vypadaduverihodne jako fakt odkaz na obrazek ve formatu jpeg, a navic kdyz to pride od nejaky holky tak neni divu ze to kazdy otevre xd a podle me to je i delani aby se to odesilalo jen kdyz mas nastaveni na fcb ze si zenskeho pohlavi

mě se stalo to samý....od dvou lidi mi pořád chdi foto:d (jenom chatem,ne klasickou zprávou)...jedou sem na to klikla cosi se během vteřiny stahlo,ale v downloads to neni(použivam chrome).no a dal se nic nedelo,o par dni pozdejc sem na to klikla omylem zas,ale stihla sem to zazrakem stornovat ještě než se to stáhlo.chodi mi to na tom chatu třeba 20x denně,5x hned za sebou,ted už to ignoruju,zajimavy je ,že když hnedka odpovím ať de někam nebo klidně jen: "?" ,vždy je uživatel offline,hned,naprosto bezprostředně hnedka,prostě...co stím???mám nahlasit uživatele,nebo nedělat nic??

Mám uplně stejný problém :( Heslo na FB jsem si změnil, vymazal cookies, vymazal paměť prohlížeče a furt je ten samej problem. Avastem projíždím už potřetí PC a stále nemůže nic najít :( Tak já nevim

Stačí když si najedeš na internet a vedle klikátka na domovská stránka je zabezpečení..klikni a dej ostranit historii procházení .. odstraní ti to webový stránky na kterých si byla a pak udělej AVG test počítače a pak resetuj počítač..vir zavři do trezoru a odstran .. ja to měla v počítači taky :-):-)

DObry den, doporucuju vsem co tohle prijde, neklikejte hlavne na ten odkaz, je to vir, klikl sem na to a dostal tim do pocitace 13 trojskych konu. Tedka uz druhym dnem cistim pocitac. Antivir vam vubec nepomuze, hlavne avast vubec ne totalne mi ho to vyradilo, vim o cem mluvim takze si dejte prosim pozor.

Nechápu proč někdo, když už na to klikne, tak to stahuje ?! Název souboru je : Foto_01 ... a Typ souboru "Aplikace" tak to vám není divný ? A když už na to někdo klikne, mělo by pomoct projet kompa nějakým antivirem (myslím ti něco kvalitnějšího než Avg, apod.).

co s tím chceš dělat? vydat zákon že děcka nesmí používat počítače?
když uživatel nemyslí, prostředí má být tak bezpečné, ať nemůže kdejaký běžný malware napáchat škody.
uac je spíš facka tupým vývojářům sw, kteří stejně jako děti nechápou uživatelská práva, a taky ie-only aplikacím, než použitelným zabezpečením.