Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Switch a neveřejná IP adresa

Pokud ISP přídělí 2 neveřejné IP adresy, tak pokud zákazník si do ethernetové zásuvky od ISP připojí switch a do něj pak 2 PC, tak že mu potom půjde Internet na obou PC?
Myslím to tak je, nevidím důvod proč by to nemělo jít, ale kdosi na staré poradně pořád tvrdí, že switch jde použít pouze s veřejnýma IP.
Trošku mě znejistil, a radši se zeptám tady odborníků než tam.

Mám pravdu?

Jo máme tu PC routery, každý má 6 síťovek, 5x LAN 1x WAN. a se switchem bych to možná moc nesrovnával. On ty PC jednotlivých lidí nepropojuje. Pokud je na tom routeru několik lidí, což je, tak všichni jsou od sebe striktně odděleni.
Ano, na každou větev se může dát switch, pro případ, že má někdo doma více PC.
Vím, že to je asi šílenost takový router se 6 síťovkama, ale fakt to tu tak máme, a funguje to. :-) A oproti řešení se switchem mám tu výhodu, že se mi nikdo ze sousedů nemůže dostat do mé sítě.
Ještě si nemůžu odpustit dodat, že tento router mi přiděluje 5 veřejných IP adres.

U vás je to nastavené v routeru tak, aby byly jednotlivé větve od sebe odděleny. Ale je to čistě softwarová záležitost, nepleť pojmy s dojmy. Pokud ovšem na tu svou větev hodíš switch, všech až pět PC, které si tam dáš, nejen že se uvidí mezi sebou, ale též budou moci na NET, každý se svou IP. Takže už ze svého příkladu si si mohl rovnou udělat závěr, že switch ve zmíněném případě stačí. Jestli dostáváš veřejný či neveřejný adresy je fakt putna.

Ach jo. Tak jeste jednou. Priste Mirku poradne cti.
nekdo napsal na stare poradne tohle:

(Switch)Umoznuje napr. pripojit nekolik PC do site Internet.

A ja jsem na to reagoval ze to tak neni. A taky ze neni. Protoze i kdyz i ti ISP priradi nekolik IP adres (neverejnych) a ty pouzijes k pripojeni k jeho zasuvce switch, tak se proste pouze pouze pomoci toho switche na Internet nedostanes. Jsi proste porad ve vnitrni siti toho ISP. Switch totiz neni schopen preposilat pakety z jedne site do druhe. Pro to potrebujes router. Ten pak propojuje vnitrni sit ISP (cili tu ve ktere ti priradil ty IP adresy) s ostatnimi sitemi (a timpadem i internetem). Ano z tveho pohledu (toho kdo zapoji switch do zasuvky ISP) se na internet dostanes, ale pokud by nebyl ten router u ISP, tak ti s tim switchem neskrtnes.

Ježíš, zatímco já na to jdu jednoduše, ty na to jdeš složitě.
Prostě to co jsem tam napsal je pravda. Je snad samozřejmé, že ISP musí nějaké routery mít, ale tím už se snad zákazník nezabývá.
Já jsem tam správně uvedl, že k připojení v případě 2 PC stačí switch, ale tamní "odborníci" mi tuto skutečnost mylně vyvrátili.

OK tak jeste jinak. Ta otazka puvodni na stare poradne znela takto:

(Switch)Umoznuje napr. pripojit nekolik PC do site Internet.

Mirek napsal ze ano, ze toto tvrzeni je pravdive, ja ze neni. Protoze switch proste neni tim hranicnim sitovym prvkem ktery nakonec to pripojeni do site internetu provede. To udela router.
Uz si rozumime? Asi se tady trochu tocime dokola kolem toho ze kazdy rozumi pripojenim do internetu neco jineho. Ja tim chapu to ze pakety prejdou z jedne (neverejne) site do site druhe (verejne - internetu).