Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ventilatory

Mám desku Asus A7V600-X a chtěl bych si připojit dva ventilátory dopředu a dozadu,ale všiml jsem si že je tam jenom jeden konektor na přídavný větrák (Chassis fan conector,3 pin),takže dva tam asi nepřipojím. Neexistuje nějaká redukce abych mohl napojit víc ventilátorů?

Před časem jsem řešil totéž, moje case má přípravu pro přídavný ventilátor v předu i v zadu. Potřeboval jsem chladit disky, a snížit teplotu zdroje. Nakonec stačil jediný přídavný ventilátor dozadu tak, jak radí MM, a ještě má snížené otáčky na cca 1700 odporem cca 100 ohmů, takže je téměř neslyšitelný. Disky jsem umístil dolů k otvorům kudy se vzduch nasává, ale ventilátor tam není nutný, nasávaný vzduch je stačí chladit. Novější case s umístěním disků do těchto míst již počítají, já to zbastlil. Výsledkem je snížení teploty disků o 10°C na cca 35°C (v horkém létě cca 40°C), zdroj chladný protože teplý vzduch není přes něj odsáván. Spolu se snížením otáček CPU to přispělo i k nižší hlučnosti.