Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Systém Windows nelze spustit. Uvedený soubor je poškozen nebo nebyl nalezen.

Systém Windows nelze spustit. Uvedený soubor je poškozen nebo nebyl nalezen.
c:\windows\system32\config\system

Toto hlaseni se mi zobrazuje po startu XP profesional, zkoušel jsem to opravit dvěma způsoby které jsem na netu vyhledal, ale ani jeden se nezdařil
-z instalačního cd jsem dal novou instalaci , ale nikde mi to nenabídne možnost po odsouhlasení licenčních podmínek dát možnost opravit stavajíí instalaci.. jka někdo tvrdí
-no a když nabootuju přes konzoli pro zotavení, tak nevím který z příkazů mám zadat aby se win. opravily, respektive nahraly ze zalohy onen chybejici soubor.....

Pomůže mi někdo??

díky

jiri@idf.cz

no tak sem dopadl jak sedlak u chlumce ten clanek je skvelej do budoucna ale když žadnou zalohu nemam tak mi neopmuže , )
zkusil jsem i to přejmenování co je tam:
V případě, že záložní kopii nemáte, dá se tato věc ještě provést z konzole pro zotavení. Tam je postup prakticky stejný, jen je třeba vše zadávat z příkazové řádky:

cd \window\system32\config
ren system *.bak
copy \Windows\repair\system

aale nic napsala toneco o nespravne sysntaxi....:.(

Článek na patřičné úrovni.
Poslední dobou tam vpodstatě všechno píší snad úplní amatéři.
Když si přečtu příkazy, o kterých se autor zmiňuje:

cd \window\system32\config
ren system *.bak
copy \Windows\repair\system

Pak je mi jasné, jak celý proces dopadne. :-/
(málokdo má např. na disku adresář "\window\")

V té konzoli pro zotavení je potřeba zadat toto:

copy c:\windows\system32\config\system c:\windows\tmp\system.bak
copy c:\windows\system32\config\software c:\windows\tmp\software.bak
copy c:\windows\system32\config\sam c:\windows\tmp\sam.bak
copy c:\windows\system32\config\security c:\windows\tmp\security.bak
copy c:\windows\system32\config\default c:\windows\tmp\default.bak

delete c:\windows\system32\config\system
delete c:\windows\system32\config\software
delete c:\windows\system32\config\sam
delete c:\windows\system32\config\security
delete c:\windows\system32\config\default

copy c:\windows\repair\system c:\windows\system32\config\system
copy c:\windows\repair\software c:\windows\system32\config\software
copy c:\windows\repair\sam c:\windows\system32\config\sam
copy c:\windows\repair\security c:\windows\system32\config\security
copy c:\windows\repair\default c:\windows\system32\config\default

možná jsou Windows nainstalovány v jiném adresáři, nebo na jiném disku. V tom případě je pak (logicky) nutné změnit cestu k souborům. (např. na c:\winnt\ apod.)
Pokud jsou Windows přecejen ve správném adresáři (tj. v C:\windows\) doporučuji použít radu páně hostova s tím, že místo značně namáhavého ručního opisování příkazů by bylo vhodnější je tak, jak je drahý kolega uvedl, zkopírovat do nového souboru s příponou .BAT a ten poté v oné Konzoli pro zotavení spustit.

tak tu poslední vetu se tím zkopírováním do nového souboru s příponou .BAT jsem malinko nepobral,....

Z příspěvků mi není moc zřejmá úroveň ovládnutí PC. ;-)
Tak tedy poněkud "opatrněji" - stáhnout tento soubor: http://data1.edisk.cz/stahni/87200/registry.bat_879 B.html -> uložit jej na disk c: -> nastartovat Konzolu pro zotavení -> v ní vykonat soubor příkazem: batch c:\registry.bat (samozřejmě vše provádět na disku, na kterém chceme obnovit systém Windows - resp. jeho registry).
edit: !Ještě před spuštěním je nutné vytvořit v adresáři Windows podadresář tmp!

Zdravím a mooc děkuji obnova se zdařila!!! :))
Dal sem na radu brtníka a fialy a nechal sem v davkovym soubou jen ty příkazy týkající se system , dokonce sem si i vzpomel jak se v dosu vytvari soubor, holt když to člověk nepoužívá tak to zapomene.... vlastně se vytvořil ten soubor ktery si sem dal ted jen bez toho prikazu md tmp...
Takže jdu se kouknopu co budu muset nastavit znova a popřípadě přeinstalovat a dam vědět..
ještě jednou díky mooc za rady.....
:))

jde klasicky o poškozené registry - to není chyba wirdows, ale podle billa jde zřejmě o roztomilou vlastnost
použití všech uvedených řádek prakticky zdevastuje registry na stav po instalaci čistých win - zkusil bych proto použít jen řádky týkající se poničeného souboru "system"

Pokud je poskozena pouze cast registru SYSTEM, tak rozhodne nekopirovat nic jineho krome SYSTEM !

K tomu muze dojit pri velke fragmentaci registru, tazke se sem tam vyplati offline defragmentace systemovych veci.

Stav v adresari \Windows\Repair se dostane po instalaci a pak po kazdem spusteni NTBackup.exe s volbou ASR. Neni treb instaaci dokoncit, staci spustit, zvolit ASR a jakmile zacne nacitani souboru, tak ukoncit.

Ja sa vyjadrim len k tomuto

-z instalačního cd jsem dal novou instalaci , ale nikde mi to nenabídne možnost po odsouhlasení licenčních podmínek dát možnost opravit stavajíí instalaci.. jka někdo tvrdí

to sa zvykne stavat myslim ak pouzijes ine instalacne CD (OEM vs. retail, alebo inu jazykovu verziu apod) ako mas povodne nainstalovanu, alebo ak je poskodeneho na disku viac, tak si to skus premysliet. Resp. nemal si vobec davat "novou instalaci", hned prva volba tusim by mala byt "opravit stavajucu" alebo "nova instalace".

P.S. ak mas >128GB disk mal si aspon SP1, resp. enablebiglba?