Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zařízení USB nebylo rozpoznáno

Dobrý večer, prosím o pomoc. Přeinstaloval jsem Windowsy a teď, když hodím flashku do USB, nebo i přenosnej HDD, napíše to "Zařízení USB nebylo rozpoznáno". Klávesnici mám také na USB, ale tu to ropozná v pořádku. Díky za pomoc. OS: Win XP SP2 (nyní už i SP3)

myš, klávesnice, tiskárna i foťák mají malý až žádný odběr z 5V napájení usb (foťák má vlastní zdroj).
ale paměťová zařízení (flashka, disk) mají mnohem větší odběr, některé disky dokonce nenaběhnou bez zdvojené napájecí koncovky.
těchto 5V vyvedených ven z pc má vždy ochranu - a je možné že nezafungovala jak měla, neomezila zkratový proud, a snímací odpor se přetížil a zuhelnatěl - podstatně zvýšil svůj odpor, a tak už není možno dodat dostatečný proud pro větší zátěže.
dalo by se to ověřit jedině velmi starou / malou flashkou (~128mb, usb1), ty ještě mívaly malý odběr.