Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Otevření xls v IE (FF...)

Šéf si vymyslel intranet. Jsou tam hlavně linky na různé dokumenty - pdf, doc, xls... Dokumenty jsou jen ke koukání bez možnosti editace, resp. nechceme, aby je mohl kdokoli z firmy prostřednictvím intranetu editovat. Šéfovi vadí, že různé dokumenty v prohlížeči vypadají různým způsobem. Pdf se otevře bez problémů, xls otravuje s dotazem, zda se má otevřít nebo uložit... Chce aby se všecko otevíralo jako pdf, tj. hned bez nějakých dalších dotazů. Mohu využít html, js, php.

1. Myslím, že vypnutí toho dotazu nejde udělat na straně webové aplikace, ale musí si nastavit uživatel sám. Nemáte nějaký link (žádný se mi nepovedlo vygooglovat), kde by si šéf mohl po lopatě přečíst, že to opravdu musí nastavit on ve svém prohlížeči a ne já jako programátor aplikace? Když mu to půjdu jen říct bez nějakého důkazu, tak budu vypadat jako totálně neschopný blb. Nebo pokud to jde nějak obejít, tak jak?

2. Pokud se to dá obejít jen zaškrtnutím checkboxu, aby se daná akce se soubory daného typu prováděla vždy, tak to je pak nastaveno pro všechno v prohlížeči, i pro bezpečný intranet, i pro weby venku na internetu, že? Nastavit to jen pro intranet asi nejde?

Teď přišel ředitel s tím, že chce, aby se z Intranetu spustil do nové záložky prohlížeče Windowsácký Průzkumník (s přednastaveným určitým adresářem) a tam si vyhledal příslušný soubor.

Příklad:
Menu Dokumenty spustí Průzkumníka a otevře v něm adresář:
/home/users/Provoz/Firma/Normy/Platné/Pokyny/Jedno tný design společnosti - 2010-08/BIZ DATA - jednotný design/Šablony/
Tenhle adresář má ještě podadresáře, a ty už by uživatel prolejzal sám a vybíral si, co z toho chce otevřít

Dá se to vůbec udělat nebo by se muselo naprogramovat něco podobného jako je výpis souborů a adresářů např. na některých serverech pro upload? To jsem udělala, ale šéfovi vadí, že to vypadá jinak než jeho milovaný Průzkumník

do oblíbených bych mu(celé firmě) nakopíroval .url soubor

[InternetShortcut]
URL=file://home/users/Provoz/Firma/Normy/Platné/Pokyny/Jednotný%20design%20společnosti%20-%202010-08/BIZ DATA%20-%20jednotný%20design/Šablony/

ie se spustí jako průzkumníkovo okno, bez levého stromu.

za ty mezery v názvu síťové cesty by ho měli vyhodit z firmy - pc analfabet jen otravuje práci ostatním.

Taky jeden z důvodů, proč hledám práci jinde, že mne nebaví řešit podobné příkazy. Teď si vymyslel další lahůdku:

Jeden z adresářů, kam chce mít přístup, je přístupný pouze členům skupiny Vedení. A on chce, aby z Intranetu byl přístupný pouze těmto členům.

Podle mne, pokud tam nebude mít přístup phpko, tak se tam uživatel nedostane, ani kdyby členem skupiny vedení byl. A když tam dáme přístup phpku a někde v Intranetu budu kontrolovat zda uživatel je členem skupiny vedení (hmm... nevím jak zjistit v phpku, pod jakým userem je uživatel přihlášen ve Win, to umím jen v ASP, ale dejme tomu, že to nějak zjistím), tak možná zabráním tomu, aby se tam uživatel dostal z Intranetu, ale když si napíše svoje vlastní phpko (což v naší programátorské firmě zvládne úplně každý, kdo není členem skupiny Vedení), tak si tam v pohodě vleze z toho svého skriptu. Nebo admin teď říká, že by se ani nemusel namáhat s psaním phpka, že by stačilo jen v adresním řádku vymyslet cestu k dokumentům.

Přístup podle doménové skupiny by měl ideálně ověřovat intranetový server, a ne PHPko. Ale v nejhorším to jde i tak.

admin teď říká, že by se ani nemusel namáhat s psaním phpka, že by stačilo jen v adresním řádku vymyslet cestu k dokumentům

Což bude asi to první, co mám na myslí. Samozřejmě ten HTTP server musí umět podporovat Windowsí ACL.

Jenže pan ředitel to nechce mít v oblíbených, jeho představa je, že bude Intranet, kde budou přehledně tlačítka, na které když se klikne tak se otevře příslušný dokument (a to přímo bez jakýchkoli dotazů otevřít / uložit apod.) nebo Průzkumník pokud se jedná o adresář. Řešení, že něco bude mít na tlačítkách a něco v Oblíbených nebere 3-[.

Zkoušela jsem

<a href="file:///...">

Pak to:
a) V IE otevře nové okno s průzkumníkem pro daný adresář, ale v novém okně, ne v nové záložce, i když mám v IE nastaveno otevírání nových oken do záložky a všechna ostatní okna se mi do záložky otevírají 3-[.
b) Ve FF to novou záložku neotevře vůbec (ani nové okno, prostě nic).
c) V Google Chromu taky nic.

Když jsem zkusila

<a href="" onclick="window.open('file:///...', '', '');">

, tak:
a) v IE to funguje stejně jako předchozí varianta,
b) FF neudělá vůbec nic:

Chyba: uncaught exception: [Exception... "Component returned failure code: 0x80004005 (NS_ERROR_FAILURE) [nsIDOMJSWindow.open]"  nsresult: "0x80004005 (NS_ERROR_FAILURE)"  location: "JS frame :: www.bizdata.cz/intranet/index.php?kat=3 :: onclick :: line 1"  data: no]

c) GCh otevře novou záložku, která má v adresním řádku

about:blank

a samozřejmě je prázdná.

V IE otevře nové okno s průzkumníkem pro daný adresář, ale v novém okně, ne v nové záložce, i když mám v IE nastaveno otevírání nových oken do záložky a všechna ostatní okna se mi do záložky otevírají

To fungovat nikdy nebude, od verze 7 už iexplore.exe zobrazování folderů nepodporuje. To co se otevírá do nového okna, je explorer.exe.