Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto nová instalace windows xp.(disk nenalezen)

zdravím,v kompu mam xp,potřebuji přeinstalovat,již jsem to dříve dělal dvakrát a vše bylo v pořádku,ted po načtení ovladaču se instalace přeruší a napíše mě to že nebyl nalezen žádný disk,v biosu disk vidim a počítač funguje normálně,děkuji

potřeboval bych stáhnout nový bios ,potřeboval bych poradit odkud ,nemužu ho nikde najít ,mam totiž pocit že ten muj je poškozený proto při instalaci nemužu najít disk ,díky za každou radu. bios type -American Megatrends
bios date -05/12/05
BIOS ID -63-0100-000001-00101111-051205-sis656-1ABZJ001
OEM Sign-On-MSI 649Neo-V A7113SMS V3.1 05
Super I/O - Unknown
Chipset - SiS 649 rev 16
os - Microsoft Windows XP Version:5.1.2600 Service Pack 3
CPU - INTEL(R)Celeron(R)CPU 2.80GHz

nepotrebujes ziadny novy bios, ale potrebujes si nastudovat ako sa instaluje winxp. Preco sa do toho ondis, ked o tom prd vies?
Pretoze inac by si uz davno vedel ( a je to vseobecne znamy problem uz asi 5 rokov), ze mas nastavit SATA radic do IDE (alebo compatible modu, podla moznosti v biose) a potom disk uvidis. Inac si musis modifikovat instalacku a pridat do nej cez nlite ovladac sata radica, ak to nechces prepinat do IDE modu ale nechat na AHCI.

A co když ten SATA Controller nejde nastavit na AHCI lze jej pouze vypnout anebo zapnout,ale ať je tak a nebo onak, tak je to stále stejné!!!
" Preco sa do toho ondis, ked o tom prd vies?Pretoze inac by si uz davno vedel ( a je to vseobecne znamy problem uz asi 5 rokov), ze mas nastavit SATA radic do IDE (alebo compatible modu, podla moznosti v biose) a potom disk uvidis."
MB Asus P5RD1-VM , HDD WDC WD800JD-0 !!A TEĎ KLUKU TEDA MUDRUJ,když jsi si tak jistý a chytrý!!

v čem se to upravuje ?
to jsou všechny položky co mam v biosu ale v ani jedný nic takového na přepnutí nevidim
standart cmos features
advanced bios features
advanced chipset features
integrted peripherala
power managment features
pnp/pci configurations
h/w monitor
load optimized defaults
bios seting password
save a exit setup
exit without saving

Vejděte do setupu na STANDART CMOS Features aktivujte položku nazvanou IDEHDD Auto detektion .trnnto povel postupně detekuje všechna připojené pevné disky detekovaný disk potvrĎte klávesou Y a stiskem Ente tak se detekovanný dis k dostane na seznam instalovaných disků na obrazovce StandartCMOS Setup.
Když v Standart CMOS Setup ve sloupečku TYPE máte nastaveny hodnoty Auto to znaméná že detekce disku se bude provádět automaticky pokaždém startu Počítače.

STANDART CMOS Features v teto položce je pouze
primary ide slave -not detected
secondary ide master -hl-dt-st gce-85278
secondary ide slave -not detected
všechny jsou dále nastavený na auto

floppy a
halt on-keyboard
system information
IDEHDD Auto detektion tato položka tam neni, neni v celem biosu

tady je chyba v nastavéní BIOSu ,když to nenajde pevný disk ani cd nebo disketu
musí byt v BIOSu Sandart CMOS Fetures
mělo by to být zobrazeno asi takto :
Date
TIme IDE Hard disks
IDE PRimary Master -hard disk
IDE primary Slaveš ATAPI DVD dual8x
IDE secundary master atd další není podstatné
když PC detekuje pevný disk pak nastavit prioritu bootování

STRASISS [77.95.40.xxx], 09.01.2011 17:33

STANDART CMOS Features v teto položce je pouze
primary ide slave -not detected
secondary ide master -hl-dt-st gce-85278 .... mechanika...
secondary ide slave -not detected
všechny jsou dále nastavený na auto

problem je že v biosu nemam nikde položku IDEHDD Auto detektion

to by původní system nenabšhl.

Když tam je Primary iIDE slave tak tam musí byt i
Primary IDE Master /nadřazený/

takže tento puvodní system chcete přeistalovat /z formatovat disk / a znovu naistalovat.
ve vašem dotazu píšte že disk je viět v BIOSu
napište ja máte uspořádaný disk.
máte v Pc dva disky .

puvodní system xp chci přeinstalovat
z formatovat disk / a znovu naistalovat v pc mam jeden disk položky v biosu
1.standard cmos features
2.advanced bios features
3.advanced chipset features
4.integrated peripherals
5.power management features
6.pnp/pci configurations
7.h/w monitor
8.frequency/voltage control
9.load optimized defaults
10.bios setting password
11.save exit setup
12.exit vithout saving
................................................

1.standard cmos features
primary ide master-not detected
primary ide slave - not detected
secondary ide master-hl-dt-st gcd-8527b
secondary-ide slave-not detected VŠECHO JE NASTAVENO NA AUTO
flopy a -1.44
halt on all keyboard
system information --

2.advanced bios features
qvick boting - enabled
boot to os/2 -no
hyper-threading function - enabled
execute bit suport -disabled
loapic function - enabled
mps table version - 1.4
set limit cpuid maxval to 3 -disabled
bot seguence -press enter-V TETO POLOZCE JE
1st boot device -cd/dvd;sm-hl-dt-st
2nd boot device -raid;wdc wd800jd-0
3rd boot device -1st floppy drive
boot from other drive- yes
hard disk drives -raid;wdc wd800jd-0
removable drives -1st floppy drive
cd/dvd drives -cd/dvd;sm-hl-dt-st

3.advanced chipset features
cas latency - by spd

4.integrated peripherals
usb controler -enabled
usb device lagacy support-enabled
onboard lan controler --enabled
onboard lan option rom -enabled
onboard audio controler -enabled
IDE devices configuration-ON-chip ide controler both
-pci ide busmaster -disable
I/O devices configuration -com port 1 -3f8/irq4
-com port 2 -2f8/irq3
paralen port-378
paralen port -mode -normal
paralen port -irq-irq7

SATA devices configuration -onboard pci S-ATA controler-enabled
onboard sata option-enabled

Je neskutečný, co tu předvádíš- včera ti už bylo napsáno, že je to v BIOSu v Integrated peripherals. Tam máš položku SATA devices configuration. Když je - enabled, tak se chová jako SATA, když - disabled, tak se bude chovat jako IDE ( PATA). Takže vypni SATA.
Psal jsi, že dodání ovladače SATA klávesou F6 při instalaci nefunguje - myslím si, že to děláš buď blbě, nebo je disketa kaput. Když máš disketovku, použil bych ji s funkční disketou s ovladačem. A když už je tu řeč o disku, bylo by dobré napsat, o jaký se jedná typ( podle výpisu, který jsi sem dal později je to 80GB WD SATA disk). Až to nastavíš, ulož nastavení "SAVE AND EXIT SETUP" Až nainstaluješ Windows, jako první pak instaluj ovladače chipsetu...

SATA devices configuration přepnul jsem na disabled uložil jsem to SAVE AND EXIT SETUP,normálně se nainstalovaly soubory, řadiče atd,potom,chceteli spustit instalaci systemu windows xp stisknete entr,stisknu a pořád stejný ,,v počítači nebyly nalezeny žádné pevné disky v instalaci nelze pokračovat........f3 předtim když jsem to skoušel s tou disketou a f6 tak se z ní načetly ovladače,myslel jsem tim nefunguje to že mě to píše pořád stejně v počítači nebyly nalezeny žádné pevné disky

taky bohužel nic,skusil jsem tam dát i nový disk,vyskoušel jsem to na oba zpusoby a taky nic,je zajímavý že mě windows normálně naběhne a šlape,holt mam z formátováním smulu,a nebo to dam do servisu protože ted už mě to fakt zajímá co tam muže být blbě

"IDE devices configuration-ON-chip ide controler both
-pci ide busmaster -disable " - to bys měl změnit na enable
V tomhle odkazu máš dole v části Práce s disky SATA vše popsané: http://pctuning.tyden.cz/software/nastaveni-biosu/ 8783-bios_vas_kamarad_do_deste_i?start=6
Jaký je to přesně disk? wdc wd800jd- ( číslo za tím jd-)
Stáhni si ještě SATA RAID driver F6 a rozbal na disketu a použij ji místo té, kterou jsi našel. Tady to pomohlo:http://msi-forum.de/index.php?page=Thread&threadID =81781
" Ich war bei uns in der Stadt im PC Laden, wo ich das Bundle auch gekauft habe.
Nach einer hitzigen Diskussion mit dem Mitarbeiter ("Sie brauchen bei dem Board den SATA - RAID Treiber nicht installieren, die Festplatten werden unter Windows so erkannt!") bekam ich eine Original-Treiberdiskette aus einem anderen Bundle, allerdings von NEO VH (hoffe, die Bezeichnung ist richtig)."

Also, Rechner rebootet, F11 zum booten von der CD, F6 um den RAID Treiber zu installieren und siehe da, er hat den Treiber von der Diskette akzeptiert.
Während dem kopieren der Treeiber wollte er die Diskette nbochmal haben, aber nun hat er beide Festplatten und Windoof ist auch installiert.

Podobný problém je tady: http://forum-en.msi.com/index.php?action=printpage ;topic=113742.0 - někdy mu systém nabootuje a někdy ne..řešení problému ale na tomto odkazu není....