Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záchrana dat na naformátovaném externím HDD?

Čau, prosil bych o radu. Pokusil jsem se nainstalovat Ubuntu na externí HDD, přičemž jsem zvolil, že chci nainstalovat "vedle současného operačního systému." To kvůli tomu, že metoda "Pro experty" nechtěla fungovat. Lehce řečeno, bylo na něm 450GB dat, teď jsou včechny pryč a je tam jenom Ubuntu. Nevím, jak je to možné, o žádném formátování nebo nečem mě to neinformovalo. Když exterňák vložím do USB a mám zaplé Win XP, nezobrazí se.
Prosil bych o radu, co udělat, aby byl čitelný ve Windowsech a případně nějaký tip (pokud možno) na záchranu dat.
Díky

Přínosný článek o záchraně dat z harddisku. (reklama) (los)

Pochybujem, že niečo z toho disku zachrániš... U už vôbec nie s Tvojimi vedomosťami/neznalosťou !

1. Windows používa súborový systém (File system) iný ako LINUX !
2. Keďže ten disk nemal vytvorený samostatný oddiel, kde by sa mohol LINUX nainštalovať, zrejme ho nainštaloval tam, kde si mu to povolil...
3. A keďže disk bol naformátovaný na iný File system ako potrebuje LINUX - pochopiteľne si inštalátor disk naformátoval na potrebný súborový systém...
4. Ak už sa do niečoho púšťaš, skús si najprv niečo o operačných systémoch a súborových systémoch naštudovať ! FAT16, FAT32, NTFS, EXT3, ReiserFS...
5. LINUX nie je hračka na ohúrenie kamarátov ako byť cool !!!

môžeš vyskúšať free Avira Unerase alebo ChengDu YiWo Easeus file/disk Recovery- vedia si poradiť aj v pomerne beznádejných situáciách a pre nekomerčné využitie pre domácich užívatelov sú poskytované zdarma a sú plne funkčné,nejedná sa o žiadne trial/demo....

Doporučil bych určitě zkusit ty dvě dema/trial co sem navrhl.Lepší sw neznám.Zkoušel jsem těch programů opravdu hodně v reálných situacích.Netvrdím že free programy jsou špatné nebo by se jim neměla dát přednost- možná to obnoví i přes ně.ChengDu YiWo Easeus file/disk Recovery si píšu,vyzkouším.

Nechci otevírat nový topic, tak bych se jenom chtěl zeptat, jak ten HDD nyní kompletně a správně naformátovat, aby šel na Windows. Nebo tak, jak byl předtím. Přes google jsem hledal, ale jediná možnost, kterou jsem ještě nezkusil, je to, kde mám na výběr mezi "Master Boot Record, Don't partition, ..."
Jinak díky moc, data jsou zachráněna

podívej se na ten disk ve win ve správě disků, jestli ho vidíš. pokud máš z něj zachráněná potřebná data, můžeš zrušit stávající oddíl, vytvořit extended partition (rozšířený oddíl) - a v něm tolik logických disků kolik potřebuješ, pak je naformátovat.
všechny své disky si taky pojmenuj, až zas budeš něco instalovat, ať víš co přepisuješ.