Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taktování procesoru Q6600

Dobrý den, rád bych přetaktoval tenhle procesor Intel Core 2 Quad Q6600 ze základních 2,4 Ghz alespoń na 3,0 Ghz (Pokud by to šlo na víc, tak bych byl rád).Taktování bych nějak zvládl s návodama na netu :-D ale spíš se bojím, aby nenastal nějáký problém s teplotama a přehříváním...A Abych těn procesor třeba nespálil nebo tak něco.Mám připravených pár otézek:
1) Ve chladičích se vůbec nevyznám a nevím, jak zjistit, jakej chladič mám a kterej je dobrej.
2) Jaká by měla být ideální teplota po přetaktování?
3) Je to vážně takový "Hazard" jak se říká?Zvládl by to i amatér jako Já?
Díky :-)

Hodně to záleží od kusu, který dostaneš. Já mám osobně Core 2 Duo E8400 (s chladičem Arctic Freezer 7 Pro), který je stabilní i na 4,3Ghz (výš už jsem neměl odvahu jít) a 70°C při zátěži, na druhé straně jsem viděl ten samý typ, který sténal při sebemenším přetaktování. Hlavní je, abys to nedělal přes EasyTune a podobné zhovadilosti, ale v BIOSu. Nad 90°C v zátěži bych se už bál. Osobně jsem to dělal tak, že jsem hodil paměti na 667Mhz a pomalu po 10Mhz zvedal FSB, ke konci už jen po 3Mhz. Pokaždé jsem nabootoval a udělal 10 minut test Orthosem. Nakonec jsem udělal 3 hodinovej Orthos maratón :-). Teď mám procesor zase zpátky na 3Ghz, přetaktovávám ho jen, když potřebuju procesorovej výkon (renderování videa apod.). Hazard je to vždycky, vždy se může něco pokazit a musíš počítat s tím, že ten procesor možná poletí do koše.