Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router za routerem

Mám router RB433 s veřejnou pevnou IP adresou na vstupu.
Jako výstup jsou použity 1xRJ45 a Wifi 5GHz obojí v bridgi - LAN.
Jako přijímač Wifi je použit Wifi RB711 v módu pseudo bridge - tedy transparentní prodloužení výstupu LAN.
Tato LAN má IP 192.168.1.xxx
Router RB433 má IP 192.168.1.254
Za RB711 mám Wifi router D-Link 524 - 2,4GHz.
D-Link má přidělenou adresu na WAN 192.168.1.95. Vlastní IP D-Linku je 192.168.11.200.
Notebook připojený Wifi k D-Linku má IP 192.168.11.127.
Prosím o radu jak se z venku dostat pomocí VNC na notebook?
Když připojím počítač k LAN za RB433, navolím ve firewalu propojení z venkovní adresy na vnitřní adresu tohoto počítače + port, vše funguje.
Ale jak se dostat přes druhý router až k notebooku? Zkoušel jsem hodně, ale nepovedlo se.
Díky za rady.

D-Link mám doma a nevím jak ho jako AP (bridge) mám použít. Zkoušel jsem RB722 zapojit do LAN D-Linku a na D-Linku jsem nastavil DHCP - aby přidělil notebooku adresu automaticky. Bohužel po restartu prvního routeru RB433, vnutil D-Link tomuto RB433 adresu jinou a celé se to rozpadlo.

Ano, router RB433 má adresu na pevno. Ale když se to "rozpadlo" tak si jako bránu nechal vnutit IP adresu toho D-Linku.

Omlouvám se za nesrozumitelnost celého případu. Vyzkouším to co psal lední brtník. Právě když si RB433 vzal jako bránu IP toho D-Linku tak jsem měl RB722 zapojený ne do WAN, ale do LAN, a tam jsem měl taky zapnut DHCP server, stejně jako u té RB433. Tudíž byly dva DHCP servery na jedné síti a D-Link to prostě vyhrál. Teď zkusím DHCP server na D-Linku vypnout a uvidí se, jestli bude fungovat jako bridge. Ale až večer.
Díky.

Stejně mi ale nejde do hlavy, že když proroutuju zvenku přes jeden router na druhej a z druhýho routeru na koncovej počítač jeden port, proč to nefunguje. Mám vyzkoušený, že přes jeden router to vždy projde.

kdyz uz tam chces mit dva routry, tak ten druhy by mel mit vypnut NAT a v tom prvnim by mela byt nastavena routa do te site za druhym routrem. Pak by se to bez problemu videlo. Mit dve vnitrni site rozdelene NATem, je, neber si to osobne, ale prasarna maximalniho kalibru. Ja osobne mam v siti (nejsem provider), kde mam pripojeneho bratra doma pres VPN tunel, jednu odloucenou lokalitu 5km wifi spojem, tri routry a asi 10 podsiti (vzhledem k segmentaci site by jine reseni byla blbost) ale NAT, je pouze do internetu.