Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční ukládání souborů do počítače

Dobrý den,
už několik měsíců se potýkám s následujícím problémem: kdykoliv se snažím uložit obrázek z internetu klasickým způsobem -> Uložit jako -> zvolím místo kam soubor uložit -> zvolím název souboru -> a dám uložit, v této konečné fázi mi to vždy napíše : " Tento název souboru není platný". Pokud ten obrázek chci uložit, musím nový název souboru nahradit starým názvem, což mi právě vymaže ten starý soubor.Nebo musím zmenšit okno prohlížeče a ukládaný obrázek přetáhnout na plochu, to také jde, ale je to nepraktické.To samé mi to dělá u dokumentů microsoft office, abych to měla uložené v počítači, musím nový název souboru nahradit starým.Prostě mi nefunguje klasické ukládání "Uložit jako". Už nevím co zkoušet, poradíte mi prosím ? :). Jinak mám operační systém windows 7.

Vůbec nechápu slovní obrat

musím nový název souboru nahradit starým

Možná jsou v tom názvu souboru mezery, tečky a kdoví co a proto " Tento název souboru není platný".
Zkus místo "Dovolená s Karlem na Křivoklátě.....jpg" zvolit "dovolena-na-krivoklate-s-karlem.jpg" (vše malými bez mezer a diakritiky).

edit://dej sem odkaz na obrázek, co ti nejde uložit

Pokusím se vysvětlit ten slovní obrat :
Dejme tomu, že jsem si z fotoaparátu přetáhla na plochu fotku ve formátu jpg a jmenuje se "photo006".Mám jí na ploše a nic s ní nedělám.Teď jsem na internetu a chci uložit třeba tenhle obrázek : http://www.nicewallpaper.tk/Wallpapers/Nature/Larg e/Nature/nature_wallpaper5.jpg - udělám to klasickým způsobem, že na něj kliknu pravým tlačítkem a dám "Uložit jako".Teď když napíšu jakýkoliv název, tak soubor není platný, ale pokud bude název "photo006" tak se mi to uloží, ale fotka, kterou jsem tam měla původně zmizí a nahradí jí tento obrázek. Omlouvám se, líp to asi vysvětlit nedokážu. :)

A co se týče názvu, tak ať je to psané bez diakritiky a bůhví jak, tak to beztak nefuguje.

chrome má vpravo ikonu hasáku - možnosti - záložka "pod pokličkou" - vymazat údaje o prohlížení - tam bych zatrhnul "vprázdnit mezipaměť" a "vymazat historii stahování", období:vše.

a stažená data se neukládají na plochu, kde do nich neustále dloube nějaký antivir nebo shell extension průzkumníka, ale zvol si v chrome ve stejném nastavení ukládací adresář, třeba d:\_net

Známy príznak,
ale väčšinou to takto (hlúpo) reaguje,
ak sa v novom - prepísanom názve použije neakceptovateľný znak.

Ak sa tam dá názov bez takýchto znakov - najlepšie aj bez diakritiky (neskôr sa dá premenovať),
tak takýto nový názov už akceptuje.

Ďalšie platné všeobecné pravidlo je:
* ak zvolíte Save as/Uložiť ako - vždy ukladá nový variant, a starý zostáva.
* ak zvolíte Save/Uložiť - vždy prepíše daný súbor ( a ponechá na pôvodnom mieste)