Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s bootom HDD

Zdravim, včera som si kúpil nový HDD (Western Digital Caviar Green WD10EARS 1TB), s tým že ho vymením za starý (Westerd Digital Caviar WD800BB-32). Na starom som mal W7, ten som ponechal kým som nenainštaloval ďalší W7 na nový disk, potom som starý len v novom windowse sformátoval, všetko fungovalo, inštaloval som ovládače, aj s reštartom. No dnes som zapol PC a vyhodilo mi "Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and pres a key". Tak som sa pozrel do biosu, no všetko bolo v poriadku. Reštartol som a skúsil som to pustiť cez boot manažéra (F8). Vybral som nový disk, no zas som dostal rovnakú hlášku. Napadlo ma že to je tým, že pri formátovaní starého disku som vymazal boot nastavenia windowsu, no trochu mi vŕta v hlave, že prečo sa tam uložili aj boot nastavenia nového win., ktorý je na úplne inom HDD (možno sa mýlim, no iné vysvetlenie ma nenapadlo). Dá sa s tým niečo robiť?

Ďakujem

Zakl. doska - > Asus M4A89GTD PRO/USB3

Tak nainštaloval som znova Win na starý disk, pridal cez Easy BCD boot pre nový Win a spustil som ho. Takže to funguje, otázka teraz znie, ako bezpečne odstaviť starý disk? Aby sa neopakovala chyba uvedená vyššie?