Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Spuštění určeného listu v excell

Ahoj mám dotaz - jde v zástupci pro spuštění souboru excell zadat příkaz, aby se otevřel na určitém zadaném listu? Mám soubor, do kterého přistupuje více uživatelů a každý používá svůj list (vyplňování docházky). Při klasickém otevření přes zástupce se soubor otevře v tom listu, který byl naposledy editován a uložen. Dochází občas k tomu, že si uživatel nevšimne, že není na svém listu a zapisuje do cizího. Snad jsem to popsal srozumitelně. Děkuji.

To je hodne nestastny zpusob vyplnovani dochazky. Co se stane, kdyz 2 lidi otevrou soubor soucasne?
Svou pozadovanou funcknost si muzes naprogramovat pres VBA - pri udalosti otevreni sesitu si prectes predany parametr a nastavis jako aktivni dany list.

No co se stane? Ten pozdější člověk má před očima hlášku, že soubor už používá jiný uživatel a pokud tento má své iniciály zapsané v obecných možnostech Excellu, tak dokonce ví, komu má vynadat, že ho předběhl. Je to soubor na síťovém disku a já do něj zapisuji svoji docházku. Soubor jsem nenavrhoval, jen jsem si chtěl pro sebe ulehčit přístup. Ale to programování Visual Basic je nad moje možnosti, tady netuším, jak nastavit daný list jako aktivní. A navíc - neprojevilo by se to makro i u ostatních uživatelů? Přikládám soubor na zkoušku, pokud to půjde, prosím zkus na listu Lojza nastavit daný list jako aktivní s daným makrem. Díky.

Musel by sis napsat dalsi podobny skript, ktery by sesit otevrel, nastavil aktivni zalozku jinou a ulozil.
To same muzes udelat pred ulozenim ty.
Stejne tak, jako zapomenes prepnout pred ulozenim zalozku, urcite zapomenes spustit po editaci souboru druhy skript.

Jeste bys to mohl resit davkovym souborem...