Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem K čemu je sptd.sys?

Používám Windows 7 a potřeboval bych informaci co to je a k čemu slouží soubor sptd.sys. Prováděl jsem nedávno různé instalace a asi jsem jej určitě nechtěně nainstaloval.Nyní když jsem si náhodou spustil Security Task Manager tak jsem tam našel v "Hodnocení" - maximální(54)úplně až nahoře červeně soubor sptd který je uložený v C:Windows/System32/Drivers/sptd.sys. který tam dříve nebyl.Chtěl bych vědět jestli jej mohu odinstalovat? a postup odinstalace driveru. Nevím zda jej třeba k něčemu nepotřebuji.Taky se mi zdá že mi jdou nějak hůře posunovat myší po ploše částečně otevřená okna složek a souborů-možná to s tím souvisí. Děkuji moc.
Změna předmětu, původně: sptd.sys
Změna kategorie, původně: Ostatní (shark.jd)

daemon ti sptd měl odinstalovat, jinak postupů je celý web : faq

zpomalovat, pokud je poškozená nebo nevhodná konfigurace, může. jestli nepoužíváš žádný emulační program na image, tak odinstaluj.

Jen je také potřeba si uvědomit co je "emulační" program. Jasně může to být Daemon Tools, Alcohol 120%, Clone apod., ale tyto ovladače SPTD využívá např. i Zoner Photo Studio a další software pro vytváření a následné vypalování např. prezentací na CD a DVD.

no když už je to otevřený... zoner, i když nemá uvedenu licenci(velmi si chlapci koledují na zápis do hanby) používá na převod ffmpeg, dále dvdauthor a mkisofs. na vypalování používá starburn knihovnu. sptd není nutný vůbec.