Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako na slaby WiFi signal v dome

Jedna znama ma poprosila vyriesit problem so slabym WiFi signalom u nej v dome. V pivnici ma ADSL modem/router s WiFi. Signal na prizemi a 1.poschodi je celkom OK, ale na 2.poschodi je uz slaby a v podstate nepouzitelny. Rozmyslam ako vyriesit dany problem co najjednoduchsie bez tahania kablov hore-dole a s co najmensim poctom zariadeni. Nasiel som toto:

http://www.dlink.co.uk/cs/Satellite?c=Product_C&ch ildpagename=DLinkEurope-NL_BE%2FDLProductCarouselM ultiple&cid=1197389571308&p=1197318957259&packedar gs=ParentPageID%3D1197318957231%26locale%3D1195807 002105&pagename=DLinkEurope-NL_BE%2FDLWrapper

Co na to poviete? Zda sa mi to celkom dobre riesenie, pichne sa to do zasuvky v pivnici a na 2.poschodi, nastavi a hotovo? Ci vidi niekto nejaky zadrhel, pripadne ma lepsie riesenie?

Necakaj od toho zazraky, prenosove rychlosti zvyknu klesat, moze byt dokonca problem s prenosom aj ked su na jednej faze, kup to z eshopu, vyskusaj a ked to nebude fungovat tak to vratis.
Je tam vyssia casova odozva (radovo to moze ist az do 100ms), a kolisanie rychlosti. Dopredu ti nikto nepovie ako to bude fungovat, zalezi od lokalnych podmienok.

Reseni je bud drahe, nebo levne.

To drahe je koupit si dve zarizeni, ktere kazde ma dva nezavisle wifi moduly, na jeden pripojit vsesmerovou antenu, na druhy smerovou (napriklad mikrotik). Tyto zarizeni umistit a smerove anteny nastavit proti sobe. Bude to mit trosku potiz, kdyz nekdo zakempuje presne mezi temi antenami. Neni uplne sranda to nakonfigurovat.

Levne reseni je natahnout kabel a koupit druhy pristupovy bod (zarizeni, ktere umi rezim AP).

Někde jsem četl, že dosah signálu u těchto zařízení je lepší směrem dolů, takže nejdříve zkusit namontovat do toho 2. patra (pokud možno). Jinak - je dost divné, že to má tak slabý signál. Běžně to jde přijímat po celém paneláku.

Rovnaky problem sa riesi aj v pripade pokrytia uzemia (lokality) TV/R (GSM a pod.) signalom.
Su miesta kde signal je a su miesta, kde signal jednoducho nieje (alebo je nepouzitelny) a dopravit ho tam stoji niekedy aj dost znacne fin.prostriedky.
Homeplug ako uz pisal fleg je rovnako otazny ako technologia wifi. Moze to fungovat, ale aj nemusi. Zavisi od konkretnych podmienok a netyka sa to len elektroinstalacie, ale aj vsetkych (zvycajne len tych, ktore maju spinany zdroj) zariadeni pripojenych na elektroinstalaciu.
Ovlivnovanie je nielen od zariadeni do PowerLine ale aj naopak.
Najschodnejsie riesenie s maximalnym uspechom na vyriesenie je potiahnut LAN o +1 (+2) podlazie vyssie, kde sa prida AP.
Akekolvek ine riesenie je nutne odskusat na mieste a laborovat. Nikto ti to takto na dialku nepovie ci ti to pojde a ako ti to pojde.