Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem levná grafická karta

Dobrý den, budu kupovat grafickou kartu v ceně max do 3000. Zatím jsem si vyhlídl tuto a tuto. Tak se chci zeptat jestli by jste mi je doporučili nebo popřípadě navrhly jinou. Předem děkuji.

1. za 2300,- je HD 5830 (ne moc povedená do počátku)
2. co má "chudák" výrobce asi dělat, když se to moc nekupuje a sklad je narvaný ?
3. konkurence je "sviňa", ale pro spotřebitele dobrá.
4. dotaz je spíše vhodný na výrobce. (ale ten se asi zpovídat nebude)