Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Druh LCD panelu.

Uvažuji o koupi LCD panelu. Nerozumím tomu, tak se chci zeptat, který druh je pro mě nejlepší. Vím že existujou nějaké PWA, MWA, aktivní TFT a možná i pasivní TFT. Možná i další druhy. Chtěl bych se zeptat zkušenějších, který druh bude pro mě nejlepší.
Hry nehraji vůbec, používám počítač hlavně na sledování televize, DVD filmy, DVD hudební koncerty, fotky, internet, psaní v office. Dále bych chtěl úhlopříčku nejméně 19 palců, bez repráčků, připojení DVI, poměr stran 4:3 nebo širokoúhlejší, zdroj externí, nejlépe černou barvu monitoru a aby šel pověsit na stěnu.
Poraďte mi hlavně, který druh by byl pro mě nejvhodnější a pokud víte i o konkrétním LCD, s kterým máte dobrou zkušenost, tak mi dejte tip. Díky.

aktivni TFT, pasivni TFT - to vse je TN + film. Nehodi se na sledovani filmu, ani na praci s grafikou.

Chce to MVA nebo PVA, obdobne technologie.

4:3 15" nebo až 20 " (1600x1200), 17" a 19" jsou 5:4 (1280x1024)

Monitor, ktery pozadujes asi v normalni cenove relaci nebude. Zkus mrknout na stranky NEC (maji tam dva monitory - jeden S-IPS a druhy MVA), oba se ti budou libit, ale cena 25.000 bez dane.

Pak je tu moznost Fujitsu-Siemens P20 neco, stoji okolo 20.000 a myslim, ze neni v cerny barve.