Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Seká se téměr vše

Sestava :
Athlon X2 4800+ EE
Asus M2N SLI-DELUXE
2x1GB ADATA 800mhz + 2x512MB GEIL 667mhz *
Asus HD4870 1024MB *
Baracuda 1TB 7200RPM
Win 7 64bit.

Vse fungovalo OK ale od aktualizaci co sem doinstaloval cca ve CT 4.5.11 se mi zacali sekat filmy a videa na youtube a podobne, hlavne teda zvuk. casem se zacli sekat i videa a pak uz i hry, ted se to treba sekne na 5s. a pak to zase jede prohlizec vecne pod tema sekama neodpovida. Tak sem obnovil system z bitove kopie po ciste instalaci doinstaloval ovladace grafiky codecy a delalo to furt. Tak sem vzal format systemoveho disku a dela to furt. Ted to projizdim Search&destroyem ale zatim nic... nevite nekdo cim to muze byt ???

* ty hvezdicky u HW sou posledni upgrade cca pred mesicem ale jelo to celou dobu v poho

denis.sindel@gmail.com

pokud sem to nasel dobre tedy spravce zarizeni - radice Ata channel 0 (jediny vyplneny) tak tam je u-DMA 2 v advenced setings.

ty ramky sem si tam pridal valely se mi na stole ale nemel by to byt problem protoze rychlejsi se podridi tem geilum a geily maji 100% potencial bezet na 800+ takze az zase budu taktovat nebude problem.

jinak mi zase nejde usporny rezim, vzdy sel a najednou kdyz to chcu uspat tak se vypne monitor atd... ale komp furt huci (v biosu je vse nastaveno OK )

tak usporny rezim furt nejde tedy preinstalovani ani s cistou instalaci systemu nejde

I blby zvuk prihlasovani je trhany

Normal vyuziti CPU mam 1-10%
kdyz sem koupiroval nejaky chujoviny jako pokus tak vytizeni 80% coz by nasvedcovalo tomu PIO. v biosu o tom neni ani zminka a nikde to nevidi prolezl sem spravce zarizeni, computer managment - device, everest a nic nevidim stale zadna zminka o tom. Navic je to normal ze ze dne na den se to same takhle prepne ?

adata je shitózní výrobce, který občas vyžaduje změnu napájení. k tomu dva minigeily s jiným taktováním. no jak chceš.

ale komp furt huci

windows a drivery jsi instaloval sám?

takze az zase budu taktovat nebude problem...
jinak mi zase nejde usporny rezim, vzdy sel...

aha, tys něco kutil.

Asus M2N SLI-DELUXE

nforce, mohlo mě to napadnout hned. uživatelé nforce by potřebovali vlastní poradnu.

s pametma by nemel byt problem mam zvedle napajeni na 1,9 kdyby nahodou
mam to pretocene jen o 10% ale odzkousene vice nez rok stabilne bez problemu vsecko jak ma byt

Wokna sem si instaloval, jen sem hodil Catalysty, nejnovejsi codecy zbytek uz byl (az na monitor ten sem dodelal pres win update) jinak ve spravci zarizeni je vse nainstalovano.

ale divne je hlavne to ze z niceho nic nejde Usporny rezim a pak uz se mi to cele trha vy tezuje procesor, jinak to udma co sem nasel asi patri k pate a u sata radice o nicem takovem neni zminka

Wokna sem si instaloval, jen sem hodil Catalysty, nejnovejsi codecy zbytek uz byl (az na monitor ten sem dodelal pres win update) jinak ve spravci zarizeni je vse nainstalovano.

ještě k nforce: předpokládám, že mezi zapařenými oblíbené problematické chipsety nvidie sis pořídil jen proto, abys do něj mohl zapíchnout ati.
monitor přes winupdate?

asi nemá cenu zjišťovat co všechno jsi postupně vyměňoval a neodstranil původní ovladače. pokud potřebuješ rozchodit šetřící režimy, pouvažuj nad novou instalací.
v rámci toho prodej všechny ramky a kup něco normálního 2x 2gb.

přehled aktuálních režimů:

powercfg /?
powercfg /query

k nforce : proste kdyz sem to kupoval byla jeste mizerna nabidka chipsetu od ati a teprv zacinali radsi sem bral nforce nez prvni ati je to prece jen soc. AM2 (7/2007)

odstranovanim puvodnich ovladacu sem neresil, proste byl format a cista instalace win. pokud si cetl vysse mam asi 2 dny cistou instalaci a rezim stale nejde takze SW chyba nebude, v biosu taky ne

k ramkam mel sem vzdy 2x1GB Adata ale kdyz mi doma lezely ty geily tak sem je tam dal (lepsi nez aby se na ne prasilo)

monitor neres...

jinak k tem prikazum z CMD nevyctu z toho nic

já vím. mi už je trapné se potisící ptát domácích samoinstalovačů, jestli tam mají i driver chipsetu, většinou neví o co jde nebo si ho pletou s driverem grafiky či zvukovky, takže se stejně ptám zbytečně (instalace od výrobce / prodejce tyto chyby nemá).
u velmi starých desek ho nepotřebovali protože windows jejich chipset znaly, a u nových desek je netrkne že najednou nemají v nastavení šetřiče podporu pro uspávací režimy, vždyť už 3x v životě instalovali windows a vždycky to nakonec bylo barevné.