Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nerozpoznání grafické karty

Dobrý den,

kvůli nefunkčnosti jsem musel vyměnit grafickou kartu (ATI RADEON 2300) v notebooku (FS Amilo Pi 2530)- běží pod vistama. Karta funguje, ale objekty na obrazovce jsou trochu roztažené do šířky a nenašel jsem způsob, jak to napravit. Když jsem se mrknul do nastavení zobrazení, zjistil jsem, že počítač nejspíš nerozpozná typ grafiky (jako typ se zobrazuje: "standardní grafický adaptér s rozlišením VGA"). Nová karta je originální, a i přes malý rozdíl v UWL čísle by podle stránek výrobce měla být shodná s původní. Mohl by mi prosím někdo poradit, co s tím? Předem díky za každou odpověď.

Ovladače karty jsem si samozřejmě stáhnul ze stránek AMD a nainstaloval (Catalyst), ale pořád nic. Teď už se mi to ale podařilo vyřešit a opravdu to bylo v ovladačích, resp. v jejich instalaci. Z nějakého důvodu se při klasickém spuštění přes instalační exe soubor neinstalovala jedna komponenta. Po ručním doinstalování je vše OK.