Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Veselé příhody s počítači

Určitě se vám někdy stala nějaká příhoda s vašimi počítači.Teď s nimi můžete přispět do toholhle článku na pokec.

Moje nejveseljší příhoda.

S kamarádem sme se hádali jestli sprovoznim GeForce 6600GT na starym Eurocasu 300W.Dali sme se do díla a za chvíli to jelo.A ani to neshořelo jak sem si myslel.To mi ale bylo málo a tak sem jí přetaktoval.Když už sem byl na 520mhz ze zdrojáku vyšlehl plamen a v pokojíku sem dva týdny musel větrat.Kupodivu to odnesl jenom ten zdroj,grafárna přežila.

loading...

Ted me zrovna zadna vesela prihoda nenapada, ale co je pro boha veselyho na tom, ze jsi pretizil "papirovej" zdroj a ten shorel ???

Jo taky mam jednu prihodu, ale taky na ni teda neni nic veselyho stejne jako na te tve, ale aspon je poucna:
Pracoval jsem v grafickem oddeleni jedne firmy na oprave PC, reinstaloval jsem system a instaloval tam programy, uz to docela chvili trvalo a vedle pracovala zamestnankyne na nejakem snad latinskem textu nebo neco tak, mackala to tam, ze ji dalsi pritomna kolegyne docela obdivovala, ze to takhle zvlada. Pani byla na svuj vykon evidentne pysna a uz nacinala treti stranu textu, kdyz v tom se na obrazovce objevilo "Program provedl neplatnou aplikaci a bude ukoncen." Pani odklikla OK a cca. hodinu a pul trvajici prace byla fuc. Musim rici, ze vzhledem k smrtelnemu vyrazu postizene jsem byl docela rad, ze tam nezkolabovala a nemusel jsem poskytovat prvni pomoc.
Takze pouceni: Praci si prubezne ukladat a ukladat a .... a taky si nevypinat automaticke ukladani, kdyz uz neukladam rucne!

Něco podobného se stalo kdysi známému. Dělal klubový časopis (asi 16 stran A5). Jeden den si založil soubor, udělal jednu stranu. Druhý den otevřel, čtyři hodiny "dorazil" a když končil, cedule: "Dokument byl změněn. Chcete ho uložit?" klikl na "ne" a divím se, že to přežil.

Definuj "veselé". Ve většině případů jde o zrůdnost uživatelů, kteří (bez jakékoliv znalosti) lezou do nižších vrstev systému. Nebo poskládají pecko s pomocí pilníku a kladiva. To má být veselé?

Záleží na věku.

Když si Ferda postavil svůj domeček, rozhodl se, že si postaví počítač a dá si na něj operační systém Hmyzux, který dali dohromady všichni broučci a všem vyhovuje.
Když počítač postavil, rozhodl se, že ke slavnostnímu spuštění uspořádá slavnost a hned se pustil do příprav.

Z rosy, co byla ve zvonku, vypálil spoustu výborné pylovice, zašel za komáry, aby přišli zahrát, a také k panu Cvrčkovi, aby vyhlásil slavnost se spuštěním počítače rozhlasem. Nakonec ještě zašel za plošticemi, jestli by mu nechtěly dělat hostesky, a pak už se těšil na večer.

Konečně se setmělo a slavnost začala. Na malém pódiu hrála komáří kapela, světlušky všechno osvětlovaly, mladé ploštice roznášely pylovici a všichni se výborně bavili. I Beruška, která se přišla také podívat a které to moc slušelo.

Sešla se opravdu skvělá společnost. Broučci spolu tančili, dělali hada nebo jen tak stáli, popíjeli a klábosili. Jak jim ale pylovice stoupala do hlavy, začali se k sobě více tisknout a komáři, kteří do té doby hráli převážně rychlé skladby, hráli už jen samé ploužáky. Mladé ploštice si většinou odložily krovky a roznášely pití jen ve spodních křidélkách. Vypadaly tak eroticky, že z toho leckterému broučkovi ztvrdla tykadélka a slavnost se začala měnit v odvázaný mejdan.

Ferda, který si celý večer myslel na Berušku a na to, jak bude jistě okouzlena jeho novým počítačem, cítil, že teď, když je Beruška roztomile přiopilá, má jedinečnou šanci počítač zapnout a ohromit jí. I Berušce se Ferda líbil, a tak když pro ni přišel, aby šli k počítači, při chůzi se k němu tiskla. Ferda zasedl ke klávesnici, zapnul počítač a už se chtěl přihlásit jako „root“, když ho někdo odstrčil a spustil na celé kolo:

"Pardon, pardon! Copak to tady děláte? Snad nechcete dělat něco s tím počítačem? Vždyť vy to vůbec neumíte! Panečku, to já viděl v kině chlapíka... Podívejte se. To musíte dělat takhle!" - A brouk Pytlík, protože to nebyl nikdo jiný, povalil zcela zkoprnělou Berušku na záda, smýkal s ní a komentoval to: „Ten chlapík takto jezdil s myší u počítače a všechno tak udělal.“ Když se Beruška vzpamatovala, začala hned protestovat: "Ale co to děláte! Vždyť já..." "Pardon, pardon! Zapomněl jsem, že ten chlapík v kině měl od myši k počítači nějaký kabel řekl brouk Pytlík a snažil se přivázat Berušku k počítači kouskem trávy. Jenomže Beruška už nečekala, až s ní Pytlík bude zase smýkat sem tam po podlaze, a se slovy: "To se řekne!" odletěla pryč.

Ferda byl zdrcen. Beze slova odstrčil brouka Pytlíka, vzal si láhev pylovice a „šel spát“. "Pardon, pardon! Ta Beruška mi nerozuměla!" volal za ním ještě Pytlík, ale Ferda ho už neslyšel.

Takový rozpačitý konec slavnosti nikdo nečekal. Všichni broučci se postupně vytratili, takže si ani nikdo nevšiml, že si pro Ferdu přišli čtyři škvoři-strážníci. "Ty jsi mi pěkný kujón," řekl hned jeden a nasadil Ferdovi pouta. "Za to, co jsi udělal Berušce, tě zavřeme u hlemýždě!" řekl druhý a třetí ještě dodal: "Komáři všechno dosvědčí." Čtvrtý neřekl nic, ale přetáhl Ferdu pro jistotu pendrekem.

"A co jsem jí vlastně udělal?" ptal se zcela šokovaný Ferda. "Ty se ještě ptáš? Udělal jsi Berušce to nejhorší, co se může berušce stát. Jak jsi ji tu povalil na zem a smýkal s ní sem tam, tak se jí vymazaly všechny tečky!" řekl zase ten první škvor, a než Ferda stačil prásknout Pytlíka, vzali ho škvoři pod ramena a odnesli ho zavřít.